1. kattaki interneti nasil alirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eydkonya

Üye
Arkadaslar 4. katta oturuyorum ve binanin altinda cafe var, evden tek dis cekiyor pencere kenarindan ve zayif kaliyor, cafeye heryangi bir cihaz takma ihtimalim yok, benim cam kenarina iyi bi access point taksam bu sinyali 2-3 dis olarak gorurmu, kullanisli hale gelirmi internet??

Bir kaç yol var:

1:Ethernet kablosu ile eve hat çekip Router ile eve kablosuz dağıtmak.

2:Menzil genişletici alarak bunu optimum noktada konumlandırarak kablosuz alıp eve kablosuz dağıtmak.

3:(Elektrik şebekesinin müsait olması şartı ile) power line kit alarak kafeden interneti eve elektrik şebekesi yolu ise taşıyıp kablosu ve kablosuz dağıtmak.

Malesef kafeci bilmicek dolayisiyla o tarafta mudahale sansim yok, isin aslı şu sifresiz interneti var benim evde tek dis cekiyo bende evimde sinyali guclu almak istiyorum,

Menzil arttırıcı alacaksin, uzun bı elektrik kordonuyla 2. Kata kadar salacaksın

Malesef kafeci bilmicek dolayisiyla o tarafta mudahale sansim yok, isin aslı şu sifresiz interneti var benim evde tek dis cekiyo bende evimde sinyali guclu almak istiyorum,

İyide bu doğru değil ki? Kusuruma bakmayın ama adamın internetini izinsiz kullanmak ne etik nede ahlaki.

Bilseydim yorum yazmazdım açıkçası. :(

İyide bu doğru değil ki? Kusuruma bakmayın ama adamın internetini izinsiz kullanmak ne etik nede ahlaki.

Bilseydim yorum yazmazdım açıkçası. :(
ok yorum yazmayabilir fikir vermeyebilirsiniz, size gore etik degildir ben etik buldugum icin kullanmak istiyorum,sonucta evime nasil kacak elektrik cekebilirm diye sormadigim gibi, internetten her turlu filmi diziyi videoyu klibi izleyip şifresiz ağı kuplanmayi etik bulmayanlardan degilim, yinede tesekkurler.

Cafe sahibi internet için ücret ödeyecek siz haber vermeden bunu kullanacaksınız ama bu kaçak elektrikten çok farklı olacak...

Neydi o adamın adı..Her yol mübahtır diyen..

Mezarında ters dönesin makyavel...

O zaman ben size bir bilgi daha vereyim de daha şuurlu ahlaki etik vatandas olalim, Turkiyede modem sifresi vermenin ve internet paylasmanin suc ve yasak oldugu halde, bana neden kablo cek, 2. kata router koy gibi suca tesvik eden yollar gosteriyorsunuz en kibar tabirle ayip degil mi???

O zaman ben size bir bilgi daha vereyim de daha şuurlu ahlaki etik vatandas olalim, Turkiyede modem sifresi vermenin ve internet paylasmanin suc ve yasak oldugu halde, bana neden kablo cek, 2. kata router koy gibi suca tesvik eden yollar gosteriyorsunuz en kibar tabirle ayip degil mi???

Çünkü senin niyetini bilmediğim için normal olarak cafenin senin olduğunu düşündüm.Zira cümlenin biri "cafeye herhangi bir cihaz takma şansım yok" diyeydi.Beni bunu Cafeye erişimim (Sahibi ortağı v.s) var ama teknik nedenlerden cihaz koyamıyorsun diye algıladım.

Aslında sen haklısın en başından hiç karışmamak lazımmış.

Not:Sayın yönetim bu başlıktaki iletilerimi komple silmek mümkün mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri