1 fazlı dalgıç bağlantısı

oonurr

Uzman Üye
Bilindiği gibi monofaze dalgıçların kalkış kondansatörü dışarıda bağlanmaktadır.Bu kondansatör bağlantısı nasıl yapılmalıdır.Standart kablo renk kodu varmıdır yosa markalara göre değişir mi? Birde 1 fazlı motorlarda merkez kaç anahtarı ile kondansatör devreden çıkarılır bu olay dalgıçlarda nasıldır kondansatör sürekli devredemidir.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kondansatorun gorevı sadece yardımcı sargı gorevındedır sen dıger bozulan kondansatoru nasıl cıkardıysan aynen tak ac kondansatorde ve ımalata gore yonu yoktur standarttır dalgıc calıstıktan sonra kondansatoru cıkar dalgıc calısmaya devam eder devreye paralel baglanır...

Bence arkadaşım ac dalgıclarda daimi devre kondansatörü vardır ve devreden çıkmazz
genel olarak sabit bi baglantısı vardır

SİYAH = FAZ VERECEKSİN
MAVİ = KONDANSATÖR VE NÖTÜR BAGLANIR
KAHVERENGİ = DİREKOLARAK KONDANSATÖR UCU BAGLANIR

Bence arkadaşım ac dalgıclarda daimi devre kondansatörü vardır ve devreden çıkmazz
genel olarak sabit bi baglantısı vardır

SİYAH = FAZ VERECEKSİN
MAVİ = KONDANSATÖR VE NÖTÜR BAGLANIR
KAHVERENGİ = DİREKOLARAK KONDANSATÖR UCU BAGLANIR

Öncelikle teşekkürler.
Geçenlerde bir dalgıç bağlantısı yaptım 0.75 kW aynı sizin yazdığıdız gibi bağladım .Normal çalıştı sutu bastı, sonra akımı ölçtüm 6.5 A gösteriyordu bana fazla geldi çünkü normal asekron motor olsa 3.5 A çekmesi gerekir.Bu işin ustaları normal diyor.peki bu normalmidir.

dahili kondansatör ekle veya bide şöyle birşey war motor ilk kalkındığında zaten fazla akım çeker

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri