1 fazlı asenkron motorların eşdeğer devresi

Thracian59

Üye
arkadaşlar merhaba,başlıkta da belirttiğim gibi 1 fazlı asenkron motorların eşdeğer devresinin nasıl çıkarılacağı hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var. sitede birkaç başlık buldum ama açıkçası daha önce ilgilenmediğim bir konu olduğu için pek anlayamadım. ben sadece temel olarak ne yapılması lazım eşdeğer çıkarabilmek için onu bilmek istiyorum,yani çok detaylı almasına gerek yok. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim,kolay gelsin...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Neye göre eşdeğer. Sargıların sarılması ile ilgili birşeymi ? Elektrik bağlantılarının yapıması ile ilgili birşey mi? Konuyu biraz açarsanız yardımcı olabilir.

Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Neye göre eşdeğer. Sargıların sarılması ile ilgili birşeymi ? Elektrik bağlantılarının yapıması ile ilgili birşey mi? Konuyu biraz açarsanız yardımcı olabilir.
Konuyu biraz daha açarsan belki yardımcı olabiliriz.

şöyle yani,tam net bilmemekle beraber sargıların eşdeğer devresi,hani dirençli bobinli serili paraleli bi devre çıkartılıyor. böyle abzürt yazdığım için de kusura bakmayın,hocalarımız sağolsunlar çok detay verdikleri için mecbur ben de bu şekil soruyorum anlatabildiğim gibi. ilginize teşekkür ederim umarın anlatabilmişimdir zira ben de daha fazlasını bilmiyorum malesef

mehmet hocam teşekkür ederim,bunu bulmuştum ben de. burada 3 fazlı asenkron motordan bahsediliyor,acaba tek fazlı için de aynı yada benzer şekilde midir?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri