1+1 hoparlorün telefonu dondurma sorunu

acemi1111

Üye
Merhaba.
Iki gundur ugrasiyorum yapamadım
1+1 hoparlor var teybin icine yerlestirecegim ama telefona takinca donuyo telefon kendi kendine dokunmatik işliyo.
Telefonda sorun yok
Giris kablosunda sorun yok.
Ses girislerinin arasına kutuplu kapasitor kutupsuz kapasitör koydum yine olmadı.
Nasıl düzelir bu. Icinde Tda nın kücuk bir entegresi var

TDA entegresinin hangi pinlerine nasıl bağlantı yaptınız görsek iyidi.

TDA entegresinin hangi pinlerine nasıl bağlantı yaptınız görsek iyidi.
Üzerinde aux girisi var zaten. Normaldede bu sorun vardı girislere kapasitor koyarsam duzelir diye dusunuyodum duzelmedi.
20200621_203658.jpg
20200621_203709.jpg
20200621_203726.jpg
20200621_203810.jpg

Ilginc bir durum sanki bir yerden parazit aliyor sacmaliyor.

Telefonun ses cikisini anfinin girisine nasil hangi renkli kabloya nasil bagladiniz tarif edermisiniz?

Ilginc bir durum sanki bir yerden parazit aliyor sacmaliyor.

Telefonun ses cikisini anfinin girisine nasil hangi renkli kabloya nasil bagladiniz tarif edermisiniz?
3 adet kablo var sağ sol gnd yerleride belli zaten kartın üzerinde. Dıştaki kabloyu şaseye bağladım diger iki kabloyuda sağ ve sol girişlere

Merhaba.
Iki gundur ugrasiyorum yapamadım
1+1 hoparlor var teybin icine yerlestirecegim ama telefona takinca donuyo telefon kendi kendine dokunmatik işliyo.
Telefonda sorun yok
Giris kablosunda sorun yok.
Ses girislerinin arasına kutuplu kapasitor kutupsuz kapasitör koydum yine olmadı.
Nasıl düzelir bu. Icinde Tda nın kücuk bir entegresi var
Telefon markası nedir?

3 adet kablo var sağ sol gnd yerleride belli zaten kartın üzerinde. Dıştaki kabloyu şaseye bağladım diger iki kabloyuda sağ ve sol girişlere
KEndiniz çalıp kendiniz oynarsınız, küçümseyici cevapla yardım etmek isteyenlere değil kendinizi baltalıyorsunuz. Beyaz kablodaki 4 - 5 damarlar belli değil tek açıdan çekmişsiniz hani detay açıklama? Üstelik kablonun bir tarafı var sadece ... Size kolay gelsin.

KEndiniz çalıp kendiniz oynarsınız, küçümseyici cevapla yardım etmek isteyenlere değil kendinizi baltalıyorsunuz. Beyaz kablodaki 4 - 5 damarlar belli değil tek açıdan çekmişsiniz hani detay açıklama? Üstelik kablonun bir tarafı var sadece ... Size kolay gelsin.
Size öyle gelmiş kimseyi küçümseme derdinde değilim. Aux baglantısı nasıl yapılır biliyorum daha önce yaptığım seyler. Kartın uzerındede yazıyo zaten girişleri. Anlatmaya calıştığım sey su bu 1+1 pc hoparlörü orjinalinde var olan sıkıntı. Pc de sorun yok telefona takınca sorun çıkıyor. Eskı bi hoparlör. Nasıl bir ekleme yaparsam sorun düzelir diye soruyorum sadece.

Telefon markası nedir?
Bi kactane telefon denedim aynı sorun devam ediyo

Bi kactane telefon denedim aynı sorun devam ediyo
Telefonun kulaklık jakı uçtan kabloya doğru; sol sağ ortak ve mikrofon olarak 4 parçadır.

Pc hoparlöründe ise kulaklık kısmı yok, 3 parçalı jak.

Sadece bir tahmin;

Hoparlör eski analog tipte bir devreye sahipse, mikrofon ucuna denk gelen ortak ucun herhangi bir elektriksel sorununda telefon sapıtıyor olabilir. İmkan varsa jakı mikrofon kısmını bağlamadan 4'lü jak ile değiştirmeyi yada üçlü jakın mikrofon kısmına denk gelen bölgesini bu zor olsa da bir şekilde yalıtmayı deneyin.

Telefonun kulaklık jakı uçtan kabloya doğru; sol sağ ortak ve mikrofon olarak 4 parçadır.

Pc hoparlöründe ise kulaklık kısmı yok, 3 parçalı jak.

Sadece bir tahmin;

Hoparlör eski analog tipte bir devreye sahipse, mikrofon ucuna denk gelen ortak ucun herhangi bir elektriksel sorununda telefon sapıtıyor olabilir. İmkan varsa jakı mikrofon kısmını bağlamadan 4'lü jak ile değiştirmeyi yada üçlü jakın mikrofon kısmına denk gelen bölgesini bu zor olsa da bir şekilde yalıtmayı deneyin.
Biraz geç oldu ama kusura bakmayın söylediğiniz yöntemle hallettim teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: huh

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri