0,5 HP MOTORU KUMANDA ETME

galip29

Üye
0,5 HP lik su basıncını arttırmak için aldığım bir pompa var.! üzerinde suyu açtığım anda pompayı devreye sokan Suyu kapatınca Pompayı durduran hidromat denilen zımbırtı takılı ...! Benim Sorunum bu hidromat pompayı 1 dk süreyle anca çalıştırıyor .. ve sonrasında ise arızaya geciyor pompayı durduruyor... ? Pompanın elektriğini kesip tekrar açınca düzeliyor. Ama bunu herdefasında yapmaktan bıktım usandım. bu hidromat 3 barın altında basınç üreten pompalarda sağlıklı çalışmazmış aldığım bilgilere göre.. benim pompaya gelen güneş enerjisi deposundaki basınçsa en fazla 0,75 veya 1 bar anca geliyor. bu basıncı bende pompa yardımıyla 3-veya 4 bara çıkartmak istiyorum.. bu pompayı suyu açınca devreye sokan ve kapatınca devreden cıkartan hidromat harici nasıl bir sistem yapabilirim? Derin bilgilerinizden faydalanmak isterim...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba,
Pompaniza uygun genlesme tanklari ile alakali arastirma yapabilirsiniz. Her su acisinizda pompa devreye girerse pompaniz cabuk bozulur. Daha detayli bilgiyi tecrübeli arkadaşlarin verecegini düşünüyorum.

pompanın cabul bozulması sorun değil..! sorun pompayı su açısında çalıştıran ve su kapanışında durduran bir sistem lazım bana hidromat bu görevini tam yerine getirmiyor..!

0,5 HP lik su basıncını arttırmak için aldığım bir pompa var.! üzerinde suyu açtığım anda pompayı devreye sokan Suyu kapatınca Pompayı durduran hidromat denilen zımbırtı takılı ...! Benim Sorunum bu hidromat pompayı 1 dk süreyle anca çalıştırıyor .. ve sonrasında ise arızaya geciyor pompayı durduruyor... ? Pompanın elektriğini kesip tekrar açınca düzeliyor. Ama bunu herdefasında yapmaktan bıktım usandım. bu hidromat 3 barın altında basınç üreten pompalarda sağlıklı çalışmazmış aldığım bilgilere göre.. benim pompaya gelen güneş enerjisi deposundaki basınçsa en fazla 0,75 veya 1 bar anca geliyor. bu basıncı bende pompa yardımıyla 3-veya 4 bara çıkartmak istiyorum.. bu pompayı suyu açınca devreye sokan ve kapatınca devreden cıkartan hidromat harici nasıl bir sistem yapabilirim? Derin bilgilerinizden faydalanmak isterim...

Zımbırtının basınç ayarı yok mu?

Hidromat zımbırtısının basınç ayarı var evet..! ama basınç ayarı Sadece omanın kaç barda devreye gireceğini ayarlıyor..! 1,5 barla 3 bar arasında ompayı devreye sokmak için ayar civatası var..! bu da benim işimi görmüyor tabi..!
Önemli olan omaya kaç bar su gelirse gelsin pompadan su akışı olduğu müddetce suyu daire içine pompa basacak.. su akışı durunca ise ompa duracak..!

hıroforların cogu basınca gore calıs dur yapar sız ıse akısa gore yapmak ıstıyorsunuz eger oyleyse flow kontrol suyun akısını hısseden sensorlerden koyman gerekır ancak dusuk dusuk sevıyede ıse sende yuksek bır sevıyede vanayı acarsan su akısı olmayacagından su akısı olmaz sensor algılayamaz pompan calısmaz
en saglıklısı basınca gore on*off yapmanızdır

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri