0-30v meılı marka mch-305a güç kaynağı

Birde bu PCB neden bukadar onarım görmüş hurdacidan alınıp tamir edilmiş gibi

Sorununuz çözüldü mü

Opamp'ı sipariş ettim gelsin değiştiricem bilgi veririm şöyle birşey zaten önceden röle sesi vardı 220volt verdiğimde demek kısa devre olunca rölelerde çekmez oldu hiç bir tepki yok sadece 0 volt muhtemelen opamp kısa devre oldu

Yollarda kopukluk olabilir, bozuk eleman ya da kötü lehim sonucu temassızlık, her ne kadar lehimli gibi görünse de. Kontrol etmeniz gereken çok nokta var ;).

Devrede tl431 entegresi kullanılmış mi BC transistörler gibi kılıfta olurlar 3 bacaklı küçükköy transistor gibi

Opampı taktım devre çalıştı ama sonradan 0 volta indi potu çeviriyorum 1.4 volt diyo sonra tekrar çalıştırıyorum 6 voltta 0 volta iniyor neden yapar bunu anlamadım

Güç kaynağım kendiliğinden 6 Volttan aşağı iniyor sıfır Volta düşüyor Gerilim yükselmiyor neden olabilir?

Evet baktım ama sürekli yapmıyor şimdi 0 volt gösteriyor

IMG_20200924_082036.jpg

IMG_20200924_132529.jpg

lm 324 opamp ile sol altta görülen 4 adet ayarlı direnç , başka yerlerde varsa pot/ayarlı dirençleri kontrol edebilirsiniz.

Devrede çokça onarım var yapılan onarımlar da bir sorun olabilir tl431 olan modellerden ise tl431 den olabilir lm324 besleme voltajını kontrol edin bunlar var ise transistörler ile alakalı bir sorununuz var demektir
Tip41 transistorunu süren transistör bozuk olabilir darligton yapılmış

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri