LbRL6V.jpg
LbRLza.jpg

Arkadaşlar güç kaynağıma simetrik +32 0 -32 çıkış eklemek istiyorum malum amfi devreleri için bu doğrultma devresi işe yararmı yetermi [kırmızı çizgi atlatma]
Linkte konu ile ilgili teknik izah ve tartışmalar bulunmaktadır.
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,5515.0.html
Konu içeriğini dikkatlice takip edersen bu tür besleme uygulamaları için tecrübe edinirsin.

bu devreyi kullanıyorum ancak bd139 ters takılacak dirde bd243 önündeki bc548 ters takılacak proje mimarı kayseriden adnan coşkun hocama minnetlerimle

Arkadaşlar ilgim çekene bir şey var bu devrede 2sc5200 Transistorlerin Ayakları neden boşda

Arkadaşlar ilgim çekene bir şey var bu devrede 2sc5200 Transistorlerin Ayakları neden boşda

Tum ayaklar bosta degil dikkat ederseniz sadece ortadaki 2 nolu uc bosta. Onuda sogutucu uzerinden tamamliyor. Transistorun govdesi ile. Yani sorun yok.

arkadaşlar hatırlatma olsun bd242 önündeki bc546 ters olacak bu şekil çalışmıyor ben 5 senedir kullanırım bilginize

arkadaşlar proteus dosyası pdf baskı devreside burda isteyen olursa indirir kolay gelsin.

hocam bu senin devreyi yapsam iki lm 338 i paralel bağladığın olanı 38Amper köprü diyot kullansam 6800uf 50v kondansatör kullansam 32 volt 10 amper destekleyen trafo kullansam bu iş tamammıdır Saygılar
bd242 nin altındaki bc546 yönü ters olacak yoksa çalışmaz

Merhaba arkadaşlar elime bu devre geçti çıkıştaki kondansatör 25 volotlukmuş ben girişe 40v başlayınca patladı kondansatörü 50 v ile değiştirdim fakat şimdi potansiyometre gerilim ayarı yapmıyor çıkış güç transistörleri hariç diğer transistör ve diyotları sökerek kontrol ettim sağlam görünüyor sizce arıza hangi parçada olabilir.
Yardımcı olan oluırsa sevinirim

Merhaba arkadaşlar elime bu devre geçti çıkıştaki kondansatör 25 volotlukmuş ben girişe 40v başlayınca patladı kondansatörü 50 v ile değiştirdim fakat şimdi potansiyometre gerilim ayarı yapmıyor çıkış güç transistörleri hariç diğer transistör ve diyotları sökerek kontrol ettim sağlam görünüyor sizce arıza hangi parçada olabilir.
Yardımcı olan oluırsa sevinirim
Kondansatörü ters bağlamışsındır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri