0.22 veya 0.14 Kablo Hakkında

Merhabalar,

Henüz öğrenciyim kendi çapımda ufak tefek işlerle uğraşıyorum. Ses sistemimde kullanmak üzere DT8 kablo aldım. Hoparlörlere ayrı ayrı kablo çekmeyi düşünüyorum. Hünka marka kablonun üzerinde yazana göre 0.22 kablo olarak geçiyor. 0.22 kabloyu araştırdığım zaman max 3 amper yazanı da gördüm 1 amper yazanı da. Bunların 300 volt civarında ölçüldüğünü de gördüm. Sizlere sormak istediğim DC 12 volt üzerinde maksimum kaç amper taşır? DC olacak şekilde100 wattlık bir gücü taşıyabilir mi?
Şu anda zor durumdayım, hiçbir yerde bilgi bulamıyorum. Bilgisi olan bir öneride bulunabilir mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
metre başına direnci yalaşık 80 miliohm kabul edebilirsin.
12 volt da 100 watt için 8,3 amper gerekir. bu kadar akımı o kablo taşıyamaz.

metre başına direnci yalaşık 80 miliohm kabul edebilirsin.
12 volt da 100 watt için 8,3 amper gerekir. bu kadar akımı o kablo taşıyamaz.
Hesaplama nasıl yapılıyor hocam? Bana da öğretirseniz ve neye göre yorumladığınızı söylerseniz çok iyi olur.
Toplamda 3 metrelik bir kablo kullanacağım. Buna göre ne önerebilirsiniz?
Bir de bu kablo taşır mı hocam? https://www.kablocu.com.tr/8x050-lihch-etk

Son düzenleme:
2x2.5 nmh kablo öneririm.
linkteki sinyal kablosu. akım taşımak için uygun değil.

2x2.5 nmh kablo öneririm.
linkteki sinyal kablosu. akım taşımak için uygun değil.
Hocam bugün bir elektrikçiye gittim. Kablo çeşitlerini incelerken aşağıda linkini bıraktığım kabloya denk geldim. İçimden bu zamana kadar 2x0.75 ile rahat besledin bununla da rahat beslersin diyerek ve fiyatını da uygun bularak satın aldım. İnşallah sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

https://www.moonelektronik.com.tr/urun/619/liycy-8x1-mm².html

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri