0.1uf kondansatör yerine 0.47uf kondansatör kullanırsam ne olur ?

mmetem55

Üye
Merhaba arkadaşlar bu devrede işaretlediğim yerde 0.1uf 275V kutupsuz kondansatör vardı fakat bozulduğu için değişmem gerekiyor 0.1uf 275V kutupsuz kondansatör yerine 0.47uf 275V kutupsuz kondansatör kullanırsam ne olur ?
IMG_20230527_194618.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kalkış derken devreye hemen elektrikmi geç gelir. (Elektronikde çok bilgim yok , hobi amaçlı yapıyorum)
mili saniye arasındaki farkı ben göremiyorsam hiç kimse görmez. hZ yada hertz birimi nedir bilir misin? yani tepende yanan lamba saniyede kaç bin kez yanıp sönüyor ve senin gözün bunu görmüyor, benim gözüm hiç görmüyor merak etme. elektronikte esnetelebilen yerler vardır. % 10 evladır ama yoksa elinde göm gitsin şimdilik çalıştırmak için uzun vadede sönebilir. garantisi yok. bak çalışmam demek ayrı şey, garantisi yok ayrı şey, sakın karıştırma.

mili saniye arasındaki farkı ben göremiyorsam hiç kimse görmez. hZ yada hertz birimi nedir bilir misin? yani tepende yanan lamba saniyede kaç bin kez yanıp sönüyor ve senin gözün bunu görmüyor, benim gözüm hiç görmüyor merak etme. elektronikte esnetelebilen yerler vardır. % 10 evladır ama yoksa elinde göm gitsin şimdilik çalıştırmak için uzun vadede sönebilir. garantisi yok. bak çalışmam demek ayrı şey, garantisi yok ayrı şey, sakın karıştırma.
Tamam çok sağ olun o zaman kondansatör ü lehimliyorum çalıştırıyorum. İyi akşamlar.

220V vermeden önce 470u/35V
kondansatörün bacaklarından 24-28V
kartın çalıştığı dan emin olun.
"Sleep" butonun solundaki zener üzerinde
5V olduğunu doğrulayın.

220V uygularken, seri lamba ile bağlamayı
unutmayın.

220V vermeden önce 470u/35V
kondansatörün bacaklarından 24-28V
kartın çalıştığı dan emin olun.
"Sleep" butonun solundaki zener üzerinde
5V olduğunu doğrulayın.