0.18 kw motoru inverter ile çalıştırma.

mirado32

Üye
Merhaba,
Bir proje için 0.18 kw ¼ hp lik bir asenkron motoru şarj edilebilir bir aküyle çalıştırmam gerekiyor. Bu motoru çalıştırmam mümkünmü? Eğer mümkünse ne kadarlık bir invertör ve aküye ihtiyacım var örnek bir hesaplamayla yardımcı olabilirmisiniz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba,
Bir proje için 0.18 kw ¼ hp lik bir asenkron motoru şarj edilebilir bir aküyle çalıştırmam gerekiyor. Bu motoru çalıştırmam mümkünmü? Eğer mümkünse ne kadarlık bir invertör ve aküye ihtiyacım var örnek bir hesaplamayla yardımcı olabilirmisiniz?

eğer monofaze ise
bir ups e ihtiyacın var akü yü hesaplarsın artık ne kadar çalışacaksa

piyasada direk 12V aküye bağlayabileceğim inverter varmıdır. motorun ilk çalışması esnasında çok akım çektiği için inverter'ü bozma ihtimali varmış sanırım. birde akü kaç amperlik olmalı yada bir kaç aküyü seri bağlasam yeterli akımı elde edebilirmiyim.

piyasada direk 12V aküye bağlayabileceğim inverter varmıdır. motorun ilk çalışması esnasında çok akım çektiği için inverter'ü bozma ihtimali varmış sanırım. birde akü kaç amperlik olmalı yada bir kaç aküyü seri bağlasam yeterli akımı elde edebilirmiyim.
akuler dogru akım kaynagıdır .... motoun monofaze işe ups ile işi halledebilirsin

evet motorum tek fazlı fakat aküyü benim şarj etmem lazım ödev olarak mppt şarj kontrolör yapacağım inşallah. o yüzden ısrarla aküyü soruyorum :) projemde güneş paneli+akü+invertör+yük hazır olacak ve yük boşta çalışacak ona görede bir invertör alıcam. yani uygun değerde parçaları alıp sadece mppt sarj kontrolöre odaklanmak istiyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri