0.18 kw motoru inverter ile çalıştırma.

• Konbuyu başlatan mirado32
  • Başlangıç tarihi

mirado32

Üye
Merhaba,
Bir proje için 0.18 kw ¼ hp lik bir asenkron motoru şarj edilebilir bir aküyle çalıştırmam gerekiyor. Bu motoru çalıştırmam mümkünmü? Eğer mümkünse ne kadarlık bir invertör ve aküye ihtiyacım var örnek bir hesaplamayla yardımcı olabilirmisiniz?

toranaga73

Üye
Merhaba,
Bir proje için 0.18 kw ¼ hp lik bir asenkron motoru şarj edilebilir bir aküyle çalıştırmam gerekiyor. Bu motoru çalıştırmam mümkünmü? Eğer mümkünse ne kadarlık bir invertör ve aküye ihtiyacım var örnek bir hesaplamayla yardımcı olabilirmisiniz?

eğer monofaze ise
bir ups e ihtiyacın var akü yü hesaplarsın artık ne kadar çalışacaksa

Konu Sah

mirado32

Üye
piyasada direk 12V aküye bağlayabileceğim inverter varmıdır. motorun ilk çalışması esnasında çok akım çektiği için inverter'ü bozma ihtimali varmış sanırım. birde akü kaç amperlik olmalı yada bir kaç aküyü seri bağlasam yeterli akımı elde edebilirmiyim.

cs-tech

Üye
piyasada direk 12V aküye bağlayabileceğim inverter varmıdır. motorun ilk çalışması esnasında çok akım çektiği için inverter'ü bozma ihtimali varmış sanırım. birde akü kaç amperlik olmalı yada bir kaç aküyü seri bağlasam yeterli akımı elde edebilirmiyim.
akuler dogru akım kaynagıdır .... motoun monofaze işe ups ile işi halledebilirsin

Konu Sah

mirado32

Üye
evet motorum tek fazlı fakat aküyü benim şarj etmem lazım ödev olarak mppt şarj kontrolör yapacağım inşallah. o yüzden ısrarla aküyü soruyorum :) projemde güneş paneli+akü+invertör+yük hazır olacak ve yük boşta çalışacak ona görede bir invertör alıcam. yani uygun değerde parçaları alıp sadece mppt sarj kontrolöre odaklanmak istiyorum