0 - 12 vdc voltaj ayarlı 40A LCD gösteren regüle devresi

istediğin zor 15A sonrası F/P iyi değil şerit led için var onu al.
hala ne anlatıyorsunuz? 12V 40A kaynak makinası gibi şunu alsın tamam...

hala ne anlatıyorsunuz? 12V 40A kaynak makinası gibi şunu alsın tamam...
kardeş mesele 220 ac den 12 dc değil zaten mesele 12vdc besleme ile 0-12vdc voltaj ayarı ve besleme akımının istenen 30 amper dayanması 40 olursa dah iyi olur tabikibunu arabada kullanacağım ben ve ilaveten istediğim lcd de voltaj ve akımı gözlemleyebilmek istiyorum mesele bu aslında,

kardeş mesele 220 ac den 12 dc değil zaten mesele 12vdc besleme ile 0-12vdc voltaj ayarı ve besleme akımının istenen 30 amper dayanması 40 olursa dah iyi olur tabikibunu arabada kullanacağım ben ve ilaveten istediğim lcd de voltaj ve akımı gözlemleyebilmek istiyorum mesele bu aslında,
9853915168818.jpg

klemensin solunda trimpot var onu pot ile değiştir şunu al:
http://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...jital-ampermetre-dual-dc-0-100v-10a-247853351
247853351_tn50_0.jpg

bu işini görür pot trimpot ile aynı değerde olmalı.

Bu adaptör en az kaç volta kadar
inebiliyor?

Bu adaptör en az kaç volta kadar
inebiliyor?

Uzerindeki pwm entegresinin minimum 8 volttu galiba besleme voltaji o voltaja kadar iniyor denedim. entegre kendi cikisindan beslendigi icin bu voltajin altina ineni gormedim. 8 voltta bu devre uzerindeki feedback devresinde modifiye yaparsaniz iniyor.

Uzerindeki pwm entegresinin minimum 8 volttu galiba besleme voltaji o voltaja kadar iniyor denedim. entegre kendi cikisindan beslendigi icin bu voltajin altina ineni gormedim. 8 voltta bu devre uzerindeki feedback devresinde modifiye yaparsaniz iniyor.
Bu nedenle sormuştum zaten. Çift beslemeli
olanlardan bulmak lazım ya da PC PSU 'sunu
modifiye etmek.
Ben yaptım PC adaptörü ile. Fakat çok verimli
değil. Fazla gürültü var. O haliyle ayarlı olarak
1 - 30V aralığında 0 - 9A. alabiliyorum.

Bu 40A. olan adaptör harici bir besleme verilerek
ayarlı yapılabilir diye düşünüyorum...

50A/75mV luk şöntler var. Bunu opampla güçlendirip
akım olçülebilir.

Sayin @mehmet.bey

Yapmis oldugunuz bu modifiye hakkinda detayli bilgi verirmisiniz? bu modifiyeyi bende yapmak istiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri