0-10 analog sensörün çıkış değerini plc klemenslerine bağladıktan son ra neden okuyamıyorum

taşovalı

Üye
Merhabalar...
Konveyör hız ayarı yapan analog sensörü, s7 300 analog modüle bağladığımızda, modül klemensinden voltaj değri okuyamıyorum.Bağlantıyı söktüğümde pozisyona ğöre voltaj değerini görebiliyorum,sebebi ne olabilir sizce.Ayrıca programdan değeri görebiliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba;
usta plc nın klemenslerinde 0-10 v arası degeri ölçü aletinle göreyip programda voltajın digital karsılıgı görmen çok ilginc ..bilmem ne kadar dogru olabılır ama module analog sensoru baglandıgın acaba dc 24 v cöküyör mü? yada modulun analog girisi 4-20 ma kalmıstır.insallah işiniz tez zamanda çözülür .ıyı calısmalar

sayın cedric1990 konveyörlerin hız ayarlarını normale döndürdük ve analog sensörlerin değerlerini op panelinden görebiliyorum ama modül klemenslerinden 0-10 v u okuyamıyorum. Sorunumuz şu an çözüldü fakat klemensten neden değer okuyamıyorum bilmiyorum, belki ikinci bir güç kaynağı bağlayıp görebilirim,deneyeceğim sonucu burada paylaşırım.

İkinci bir güç kaynağı bağladım yine değer göremedim. Modül s7 300 6es7 331 7kf02 0ab0

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri