şohben baglantısı

3. kademede çalıştırıyorum 25 amper b tip sigorta atmıyor

ayrıca şofbeni bağlayacağınız hatınızda mutlaka topraklama ve kaçak akım rölesi olsun, kaçak akım rölesi için insan koruma modeli 30ma ya da bulabilirseniz 10 ma, bunlar sağlandı mı güvenliğiniz maximuma çıkacaktır
hocam ben şimdi bu 40amper nante olan şohbenin onu 25amper C tipi taksam olurmu
P_20190621_103545_p.jpg

C tipi sigorta kullanmasanız daha iyi.
Kablo kirliliği olmasın demişsiniz.
O zaman yapılacak tek şey kalıyor.
Banyodaki prize ayrı bir linye çekilmiş dediniz yani sigorta kutusundan hangi sigortayı kapatınca o prizin enerjisi kesiliyorsa,
O sigortayı 32 amper ile değiştirip o prize gelen hattı şofben için kullanabilirsiniz.

arkadaşlar banyoya elektrikli şohben baglıycam buat yok 2 tane priz var biri çamaşır makinesi takılı digeride lavabo yanında priz önce camasır makinesi prizine direk bagladım prizden sonra söktüm diger prizin tavandan gelen o prizin kaplosunu soydum bagladım bina içi ana şalter 32amper C şohbeninki ise 40amper C sorun olurmu veya şohbene 32amper B şalter taktam
Az
şofben 40 amper çekmez bence, benim şofben ihlasındı 7000 w att gücünde 25 amper sigortada sorunsuz çalışıyor full güçte
P=I.V 7000/220 =31.8 akım çeker. Nasıl bir hesap yaptınız bizde bilelim.25 amper sorunsuz çalışıyor‍♂️♂️

Az

P=I.V 7000/220 =31.8 akım çeker. Nasıl bir hesap yaptınız bizde bilelim.25 amper sorunsuz çalışıyor‍[emoji3603]‍[emoji3603]
bende öyle biliyorum 32amper eder ama arkadaş 25amper B tipi sorunsuz kullanıyorum diyor

C tipi sigorta kullanmasanız daha iyi.
Kablo kirliliği olmasın demişsiniz.
O zaman yapılacak tek şey kalıyor.
Banyodaki prize ayrı bir linye çekilmiş dediniz yani sigorta kutusundan hangi sigortayı kapatınca o prizin enerjisi kesiliyorsa,
O sigortayı 32 amper ile değiştirip o prize gelen hattı şofben için kullanabilirsiniz.
ustam 2 priz var banyoda birine camasır makinesi takılı digerine kaploları açtım buat yok ama tavandan duvara geliyor boruları ek yaptım
P_20190621_115829_1_p.jpg

Son düzenleme:
Az

P=I.V 7000/220 =31.8 akım çeker. Nasıl bir hesap yaptınız bizde bilelim.25 amper sorunsuz çalışıyor‍♂‍♂
atmıyor kardeşim yalan mı söyleyecem, 25 a de 7000w ihlas şofben 3. yani son kademede atmıyor, ben de şaşırdım bu duruma

atmıyor kardeşim yalan mı söyleyecem, 25 a de 7000w ihlas şofben 3. yani son kademede atmıyor, ben de şaşırdım bu duruma

hocam olabilir bende deniycem 25amper B tipi alıcam bende atarsa o zaman 32amper B tipi takarım
rezistans aslında 7000 w att olmayabilir, 5000 watta olabilir şofben, o tipler duvar tipi şofbenler 7000 watt oluyor genellikle ben 7000 biliyorum, şu videodakinin neredeyse aynısı belki model farklı olabilir, araştırdım watt ile ilgili bilgi bulamadım, eski şofbenler, ya gücü 5000 watt ya da 7000 wattsa 7000 waatı vermiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri