şerit led de arıza

smps ünitesinde filtre kondansatorü yüksek kalıyordur bir diğer deyişle kullandığınız led sürücü trafo çok yüksek ise içinde kalan enerji bitene kadar bir müddet daha ledi az dengesiz olarak yakacaktır.
kaç metre led kullanıyorsunuz ve kullandığınız trafo kaç wattlık? daha doğrusu 12 volttur da kaç amper;?unutmayın genel olarak şerit ledler metre başna 1 amper yer genel olarak. bu ledin çipi ve rengine bağlı değişebilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
smps ünitesinde filtre kondansatorü yüksek kalıyordur bir diğer deyişle kullandığınız led sürücü trafo çok yüksek ise içinde kalan enerji bitene kadar bir müddet daha ledi az dengesiz olarak yakacaktır.
kaç metre led kullanıyorsunuz ve kullandığınız trafo kaç wattlık? daha doğrusu 12 volttur da kaç amper;?unutmayın genel olarak şerit ledler metre başna 1 amper yer genel olarak. bu ledin çipi ve rengine bağlı değişebilir.
Guc kaynagindan oluyor. Muhtemelen led leride sararmaya baslamistir. Hayirlisi

Guc kaynagindan oluyor. Muhtemelen led leride sararmaya baslamistir. Hayirlisi
niye sararsın?
ledleri bozmanın yolu yüksek gerilim vermektir.
burda güç kaynağının amper gücü fazladır. ledler az kalıyordur. bu nedenle kapatınca biraz daha gider. söz gelimi benim laptop adaptörü de öyle. am sararma yok.

Benimde başımdan buna benzer bir sorun geçmişti.Eğer evde kullanılan anahtar ışıklı anahtarlardansa anahtarın içindeki ışık bağlantısını iptal ederseniz sorun çözülür.Ben de öyle bir sorun yaşamıştım anahtarda ışıklıydı ışık bağlantısını kesince sorun kalmadı.

benim ayna arkası serit ledde de aynı problem var ve biraz sarardı adaptörde sıkıntı yok gibi cünki kurmadan denemistim voltajı kesince kıpraşma olmuyodu ama su an dediğiniz gibi sorun ya adaptörde ya anahtarda anlamadım gitti

1- ledler kaç senelik?
2- ölçü aletiniz varsa ölçüm yapıp bilgi veriniz
led sürücü yada trafo kaç volt çıkış veriyor? üzerinde ne yazıyor? ne kadar bilgi o kadar doğru cevap

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri