şantiye kapasitif sorunu

mrh benim şöyle bi sorunum var bizim şantiyede ortalama 150 metre alpek bir enerji direğim vardı bu direkten 2adet 80 daire olan bina enerjisi için kulanyorduk sonra bina çevre düzenlemesi olacağı için söktük ve bunun yerine 4*10 nyy yeraltı kablosu çektik yerden sorum şunlar
-- alpek önceden kapasitif sorunu yoktu günlük değerler % 11 - 10 du
--4*10 çetikten sonra kapasitif % 20 çıktı.uzunluk ortalama 150- 200 metre
aslında biz ilk yanlış şuydu biz enerjiyi 2adet3*120+70 kablolar dan bina tmş lerinden verdik 2 gün üsste kapasitif %20 yazdı bende bu 120 lik kablolardan olacağını düşünüp 120 lik iptal edip 4*10 lukları direk olarak panolara verdim. şuan ortalama 200 metre mesafeli 4*10 dan 2 bina da besleniyor sizce bu ugunmudur fikirleriniz bekliyorum
röle varkombi kael 12 pc tft anlık değerlerde kapasitif olarak gösteriyor .
birde hatırlatıyım binanın enrji ihtiyacı şudur teslime hazırlanınlan binalar boş bulunuyor kullanım yok .deneme kontrol için için kullanılıyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın meslektaşım
1-Sistemden çekilen yükleri kapatınız
2-Rölenin menüsünün GÜÇ bölümünden QR,,QS,,QT leri tesbit edin.Bunları -(eksi)olanların tersi kadar REAKTÖR BAĞLAYIN.(Kanaatımca bu değerler her faz için -200 var civarında olabilir.Daha küçükse balast bağlanabilir.Balast hesabı için daha önce örnek vermiştim.
saygılarımla
ethem güner
o5352773070

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri