şantiye elektriği hakkında

aggalor

Üye
binamız bitti.Fakat müteahhit iskan almadığı için şantiye elektriği kullanmaktayız.her dairenin kendi elektrik saati var ve kim ne kadar kullanırsa kendi saatinde (kW) görülmekte.
Sorum ise; müteahhit elektrik parasını bizden alıyor. fakat benim dairemin elektrik saati sıfırlanmadığından ben abone olmak (iskan aldığında) istediğimde sayactakı sayıyı bana fatura etmezler mi? şayet bu durumda ben hem tedaşa hemde müteahhite ödemiş olmaz mıyım?

herkese hayırlı bayramlar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba

Eskiden sizin gibi ara sayaç ( süzme ) kullanılıyordu . Sorun olmuyordu .
Yeni sistemde ara sayaç ( süzme ) bildiğim kadarı ile sayaç okuyan sisteminden numarası ( kayıt ) olmadığından uygunsuz kullanım denilebilir . Sayaç okuyan kotlama yapıyor .
Elektrik firması istemiyor biliyorum .
Kullanım sayaçtan geçti mi geçmedi mi risk oluşturduğundan sadece şantiye sayacı istiyor biliyorum .
Sorun yoksa devam .

Eskiden şantiye sayaçını asansör veya genel aydınlatma vs gibi yerlere kabul ediyordu
Şimdi sıfır sayaç istiyor biliyorum.

Müteahhit iskan almadığı için şantiye kullanıyorsunuz .
İskan başvurusu varsa belediyeden yazı ile geçici sayaçlara enerji veriliyor ( abonelik )
Tam bilmiyorum eskiden mi ? yoksa bu durum devam ediyor mu ?

Ne biliyorsun diyebilirsiniz !!!

Sorunuza gelince tüm elektrik borçları sıfırlanmadan abonelik verilmez .
Sonuç : yeni sıfır sayaçtan başlangıç !!!

Tek bildiğim iskan alınmadan satın alma işlemi doğru değil .
Binaya iskan durumunda binaya ortak olduğunuzdan borçlarada ortaksınız !!!

Kolay Gelsin .
Burası Türkiye gerisini siz biliyorsunuz !!!

Merhaba,
Anladığım kadarıyla dairelerde süzme sayaçlar var,
Daimi aboneliğe geçiş için başvurduğunuzda süzme sayaçları değiştirin..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri