şalt sahasında gezinti

teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şalt sahası gezintisinde acaba bana terörist muamelesi yaparlarmı diye korkuyorum..

Şalt sahaları enerji iletimi ve dağıtımında önemli rol oynadığından içişleri bakanlığına bağlı olarak güvenlik ekiplerince korunurlar.Buralara gezinti yapmak istiyorsanız ilgili şalt işletme müdürlüğünden izin talep ettiğiniz taktirde muhtemelen olumlu karşılanacaktır.Şalt operatörünün nezaretinde şalt sahasını gezebilirsiniz.

NOT:Malum şu sıralar terör olayları arttığından,çalıştığım kurumdan biliyorum giriş çıkışlar sıkı biçimde kontrol ediliyor.Gezi işini ortalık sakinleştikden sonra yapmanızı tavsiye ederim.

Konu çok güzel olmuş paylaşım için teşekkürler...Trap için resim ekleyeyim dedim aradım ama bulamadım :( Elinde olan varsa ekleyebilirse çok daha güzel olur...

o toplar içersinde bir yay şeklinde mekanizma var bunlar yazın kabloların genleşme nedeniyle salkma meydana geliyo o kabloyu sarıyo kışında kablolar gerildigi için kendisini salıyo ve uygun sekilde uzatıyo ve kısaltıyo

o toplar uçakve helikopterler için uyarı işaretidir. güneşe karşı uçuşlarda hattın görülmesini sağlar . y.g. hatlarında izolatörden sonraki aksamlar 380 kv hatlarda korona halkası dır . hattın enerji kaybını azaltmak için kullanılırlar. bazı taşıyıcı direklerde iletken tel direkleri kaldırmaya çalışır. bunu engellemek için ve durdurucu direklerdede camperin yukarı kalkmasını engellemek için adedi 50kğ. olan agırlık takılılır

arkadaşlar şalt sahalarında kullanılan elamanlar ile ilgili dökümana sahip olan arkadaşlar varsa paylaşabilirmi (eleman ve ekipmanlar) şimdiden teşekkürler

o kurşun ağırlık gibi duran cisimler içi boş aliminyum malzemedir diyapazon gipi çalışma prensibi vardır ismi damper rüzgarda telin rezonansa girerek kopmasını önler aysınından boğaz köprüsü üzerindeki halatlardada vardır

arkadaşlar sepet, dalga tıkacı, hat tıkacı, kurnaportor bunlar aynı şeyler. ingilizcesi LINE TRAP türkçeye gelince her yerde farklı bi adı var. görevi ile ilgili yukardaki açıklamalar doğru ama bi eksik var sadece sepetlerin sadece trafo merkezlerinde kullanıldığını söylemiş arkadışımız. sepetler türkiyede sadece trafo merkezlerinde kullanlıyor. dünyada ise orta ve yüksek gerilimde hem hatta hem trafo merkezlerinde kullanılıyor. sepetlerin tekniği de manyetik haberleşmedir. koruma ve iletişim amaçlyı yani

canım onlar fosfor topu. dikkat çekmesi için.gece veye gündüz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri