şönt reaktör hesabı

Toplam kondansatör gücünüzü ve bunların sağlık durumunun tespitini yapın,kontaktörlerin sağlamlığını test edin.Akım trafolarının röleye bağlantılarının düzgünlüğünü kontrol edin (başkasının yaptığı işte denk geldim erimiş KL uçları, yanlış okuma ,kafasına göre çalışan röle).Tesisattaki dengesizlik çok büyük değil benim kanaatim,yukarıdaki tespitlere katılıyorum yetersiz kondansatör yada arızalı kondansatörler var çok sayıda .Kolay gelsin.
Teşekkr ederim bilgileriniz için kompanizasyon panosun da hiç bir sıkıntı yok bütün kontrolller ve tespitler yapıldı bizim sıkıntımız sayaç değerleri ag den değil og den yapılıyor og kablo mesafesi 126 metre xlp 95 lik amperde fazlar arası da çok dengesizlik var kondanstör ilavesi evet yapılabilir belki reaktör rolesi de normal çalışıyor ama monofaze şönt reaktör le bitebilir ama kaç kvar lık takılacak onun hesabını yapmak gerek diye düşünüyorum naçizane fikrim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu konu daha öncede açılmıştı.
Orada gerekli olan ve yapılması gerekenler açıklanmıştı.
Sabah ise başlamadan endeks al.
Akşam paydosta endeks al.
Çarpan ve aradaki zaman farklarını kullanarak gündüz ve gece için gerekli şönt reaktör hesabhesabını yapabilirirsiniz.
Kompanzasyon panosundaki roleye göre oranlarda sorun yoksa kablodan kaynaklı kapasitif yaziziyordur.
Trafonun AG panosunda sabit kondansator var mi

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri