şönt reaktör hesabı nasıl yapılır

100 kva lık bir tesiste %6 kapastif yazıyorsa kaç kvar şönt bağlanmalıdır.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kva ya göre değil, kwh ve kvarh değerleri-
ne göre hesap yapılır.Tam olarak,neyi öğ-
renmek istiyorsunuz ?

Soru soruş şeklinden konuya ne kadar uzak olduğunuzu anlayabiliyorum.
cevabınız gerçekten çok iyi niyetlidir. eksik kısımları belirttiğiniz için teşekkürler.
Kva ya göre değil, kwh ve kvarh değerleri-
ne göre hesap yapılır.Tam olarak,neyi öğ-
renmek istiyorsunuz ?
haklısınız belirtmek istediğim 100 kva bir trafoya kompanzasyon yapılmışsa. mevcut yük belirtilmemişse bir yöntemi var mı diye öğrenmek istemiştim. tesise keşife gitmeden bir şeyler yapılabilir mi? trafo tam kapasitede çalıştığını varsayarak 70 kw yükün %6 sı kasıt ettim

cevabınız gerçekten çok iyi niyetlidir. eksik kısımları belirttiğiniz için teşekkürler.

haklısınız belirtmek istediğim 100 kva bir trafoya kompanzasyon yapılmışsa. mevcut yük belirtilmemişse bir yöntemi var mı diye öğrenmek istemiştim. tesise keşife gitmeden bir şeyler yapılabilir mi? trafo tam kapasitede çalıştığını varsayarak 70 kw yükün %6 sı kasıt ettim
Trafo tam kapasite çalışınca yük nasıl 70kw oluyor ?
% reaktif değeri aktif güce göre verilen orandır. %6 kapasitif ceza durumuna girmez.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri