Şohpen tesisatı

Peki buattan bu işlemi yapabilir miyim
sizin bahsettiğiniz cihazlar şok ısıtıcı olarak geçer 2,5 luk kablo kaldırmaz bu nedenle sigorta kutusundan hat çekilmeli 32a b sigorta takılmakı eğer tesisatta kaçak akım yoksa kaçak akım takılmalı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sa arkadaslar farkli konu acmak ismemedim. Sem marka sohben komutator baglantinin oldugu plastik aksam bu sekilde yanmisti.
Komutatoru degistirdik. Komutatorde sebekeden gelen faz giris noktasi cok isiniyor. Ayni sıkıntı yine oldu.
Oncesinde de oldu yine oldu.
Gevsek baglanti felan yok.
Normalde komutator faz giris kısmı bu kadar kisa surede isinmasi normal gelmiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181013-235621.png
    Screenshot_20181013-235621.png
    559.5 KB · Görüntüleme: 16
Sa arkadaslar farkli konu acmak ismemedim. Sem marka sohben komutator baglantinin oldugu plastik aksam bu sekilde yanmisti.
Komutatoru degistirdik. Komutatorde sebekeden gelen faz giris noktasi cok isiniyor. Ayni sıkıntı yine oldu.
Oncesinde de oldu yine oldu.
Gevsek baglanti felan yok.
Normalde komutator faz giris kısmı bu kadar kisa surede isinmasi normal gelmiyor.

kaç amper çekiyor bakın , araya bir uygun siğorta koyun , ya bir arıza var siğorta yüksek atmıyor yada kablo kesiti düşük .

Sahben icindeki kesitler normal. 4 mm2 kablo.

evlerde kullandığımız komutatör çift anahtar dediğimiz elektrik düğmesi bağlayın bakalım ne olacak
sohben komutatörü ampere ? dayanmıyordur
ölçüm yapınız mı ?

Son düzenleme:
termiği kontrol etsen görev görüyor mu ?

su ısıtma yapıyor mu ? bu arızayı amper ölçümü çözer bence !!!

11.png

Son düzenleme:
termiği kontrol etsen görev görüyor mu ?

su ısıtma yapıyor mu ? bu arızayı amper ölçümü çözer bence !!!

Ekli dosyayı görüntüle 48836
Her sey normal arkaplan ustam.
Su isitmasi, termik ve rezistanslar. Evlerdeki komutator 16A kadar dayaniyor. Sorunumuzu teshis etmeye yaramaz bence
Sonradan bir hata olsa en basta orjinalinde neden oldu?
Bir pensampermetre rica edeyim arkadaslardan sonucu burada paylasirim.
Amper yuksek cikarsa rezistans direnc degeri buyumustur bence.

Her sey normal arkaplan ustam.
Su isitmasi, termik ve rezistanslar. Evlerdeki komutator 16A kadar dayaniyor. Sorunumuzu teshis etmeye yaramaz bence
Sonradan bir hata olsa en basta orjinalinde neden oldu?
Bir pensampermetre rica edeyim arkadaslardan sonucu burada paylasirim.
Amper yuksek cikarsa rezistans direnc degeri buyumustur bence.

Bu gün için tamam da ustam , her zaman lazım sizin gibi bir usta için !!!
AMATÖR OLARAK ELEKTRONİKLE İLGİLENİYORUM.
imzanızı değiştirin bence !!

amatör olarak elektrik ve elektronikle ilğileniyorum ( büyük yazı ile )

Bu gün için tamam da ustam , her zaman lazım sizin gibi bir usta için !!!
AMATÖR OLARAK ELEKTRONİKLE İLGİLENİYORUM.
imzanızı değiştirin bence !!

amatör olarak elektrik ve elektronikle ilğileniyorum ( büyük yazı ile )
Bir aralar aldim bozuktu geri de iade ettim. 10 senedir elektrik son 6 yildir elektronikle ugrasiyorum. Ampermetreye hic ihtiyac duymadim.
Ayrica ben usta degilim ogretmenim saygideger arkaplan ustam.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri