Şofben ikinci kademede isitmiyor

mustalli

Üye
şofben 1. ve 3.(kaynatiyor) Kademede ısıtıyor. Anahtar sağlam 2. Kademede 220 v gösteriyor.fakat 2. Kademede isitmiyor.tecrubeleriniz aktarirmisiniz teşekürler,

Selamlar..
Yıl 2001-2004 arası bizim şohbende de bunun aynısı durum vardı.
İçini açtım ve 3-4 sene kullanılmasına rağmen çok temiz çıkmıştı.
Sorun ise nemli ortamda çalışmasında dolayı anahtar bacakları oksitleme yapmış. kontrol kalemi ile soket ve soket bacaklarını yontarak temizledim. Üstüne bir kaç yıl daha kullandık.
Sonrasında kombiye geçiş.
İyi çalışmalar..

2 inci kademede rezistans girisi 220 gösteriyor ama

şofben 1. ve 3.(kaynatiyor) Kademede ısıtıyor. Anahtar sağlam 2. Kademede 220 v gösteriyor.fakat 2. Kademede isitmiyor.tecrubeleriniz aktarirmisiniz teşekürler,
Bu durum stabil bir arıza değil . Şofbenin diyaframıyla çalışan sviçleriniz bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ki bunlarla uğraşmaktan usandım desem yeridir . Anahtar arızası olsa 1 ve 3 kademelerinin çalışmaması lazım ki suyu kaynatıyor diyorsunuz .

Evet ölçü aleti ile baktım siviçlerde takılma yok. Arıza rezistans ta gibi 2. Kademe kendi ısıtmıyor. 1 de devrederken ısıtıyor.

Evet ölçü aleti ile baktım siviçlerde takılma yok. Arıza rezistans ta gibi 2. Kademe kendi ısıtmıyor. 1 de devrederken ısıtıyor.
Bu cihazlardan çok kullandım , rezistansları genelde tank gibi sağlam olup en az bozulan kısmıdır . Bence yanlış ölçüm yapıyor olabilirsiniz .

Bence iki durum var.

1- Kablo sorunu yada kontak geçirmemezlik
2- Rezistans arızası.

ikiside bir ölçü aleti ile omaj kontrolü ile tesbit edilebilecek sorunlar.

Ayrıca ben çok piyasasında olmasamda 2 adet cihazda rezistans arızasına denk geldim. İkiside allahtan kaçak akımı attırıyordu. Hatta bir tanesinde yenisi ile değiştirmeme rağmen yine kaçak akımı attırdı. Gidip 3. bir rezistans aldık onda sorun olmadı.

Tüylerim diken diken oluyor.

Resistans 2 kademe 3000+4000=7000 Resistans in yarısı yanmış olabilir.Sivic anahtar 2 adet ikisinide yenile dene derim.

Bence iki durum var.

1- Kablo sorunu yada kontak geçirmemezlik
2- Rezistans arızası.

ikiside bir ölçü aleti ile omaj kontrolü ile tesbit edilebilecek sorunlar.

Ayrıca ben çok piyasasında olmasamda 2 adet cihazda rezistans arızasına denk geldim. İkiside allahtan kaçak akımı attırıyordu. Hatta bir tanesinde yenisi ile değiştirmeme rağmen yine kaçak akımı attırdı. Gidip 3. bir rezistans aldık onda sorun olmadı.

Tüylerim diken diken oluyor.
Genelde üst contadan su sızıntısı sonucu nemlenme de oluyor fazlar arası . Geçen böyle bir tanesiyle baya boğuştum . Kaçak akım attırıyordu .

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri