Şirket (dükkan) kurma

sdag

Üye
Sayın meslektaslarım merhaba . Uzun bı aradan sonra içimde bı sıcaklıkla sayfamıza geldım ve sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. Samımıyetınıze guvenıyorum. Dusuncelerınızı de ayrıca merak edıyorum. 2005 yılı meslek lısesı cıkıslıyım. Gecen bı surecte gerek uygulama gerek proje dallarında bırcok ısler yaptım.. sımdı ıse yenı yenı kendı duzenımı kurmak ıstıyorum. Ilgım de ıc tesısat uygulama işlerıne yonelık. Uzun lafın kısası bı dukkan acıp ekmegımı kovalamak ıstıyorum. Nasıl olur ? Şu dönemde uygun mu? Yoksa başkasının yanında olmak mı mantıklı? Bana fıkır ve goruslerınızı yazabılır mısınız? Ayrıca mutahıt cevremde yok , allah nasip eder diye dusunuyorum..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşım. Bayramdan 2 gün önce doların 7 tl yi geçtiği gün İzmir de turistik ve hediyelik eşya satan bir dükkan açtık hanıma. Elektrik aboneliği, açılış masrafı noter vs. 1200 tl civarı tuttu. dükkanın aylık kirası 500 lira. Rafları vardı ve yalandan boya yaptım, tabela kendi tasarımım oldu. Yani mümkün olduğunca o işlere para harcamamaya çalıştım. Dükkan ortalama 20 metre kare ve dolu dolu dizdik raflarını ortalama buda 10.000 tl tuttu.

Öncesinde işten artan zamanlarda ek iş çıkar ümidi ile elektrikçi dükkanı düşünüyordum. Fakat çok fazla yorulacağımı anlayarak Hanıma da meşguliyet çıkar düşüncesi ile turistik hediyelik işine karar verdim. . İyide yapmışım yorgunluktan artık benimle kavga edemiyor :)

Günlük çok çeşit olmamasına rağmen 250 tl ciro çekiyor, aylık 8 bin desek sanıyorum 3 bin kalır.

1.98 oranla 35 bin kredi çektim, 15 binine araba aldım, 5 biniyle kartı kapattım kalanının bir kısmını tırtıkladım bir kısmını da mal almada kullandım

Aylık kirası 500 tl yi geçmeyecek bir yer bulup çok rahat kazanç elde edebilirsiniz. Yalnız dükkan işini mutlaka kendinizi toparlayana kadar ek iş olarak düşünün derim. Ne kadar maddi gelir derdine düşmezsen o kadar iş alırsınız. Müteahhit denen adamlarla hiç çalışmadım, fakat nedense hiç de güven vermezler bana. Çok fazla tanıdığım olsun diye dertlenme. Rızkı veren yaratandır...

biraz karışık yazdım ama genel çerçeve bu şekilde

hayırlı olsun

Hocam sağolun yorumunuz ıcın.. Elektrık dukkanını açmadan bi müddet iş güç mü kovalasam dıyorum ama bılemedım. Bı ekibimde yok. Konut inşaatlarına gırmek derdım ama bakalım artık

Sn.sdag, hayalini kurduğunuz iş için dükkan açmanız hiç iyi bir fikir değil. Sen şimdi tek başınasın senin gibi eleman arayan çok elektrikçi dükkanı vardır. Ekip kurabilirsen yine ekip arayan hem elektrikçi dükkanı, elektrik ve inşaat müteahhitleri vardır. Dükkan açtığında yeterli perakende satışı yapıp gerekli ciroyu sağlayabileceksen durma aç. Dükkan işi sermaye işi, mevkii çok önemli. Dükkan açıp sonra dükkanı kapalı tutup inşaata gideceksen, dükkan açma depo aç. Allah işini gücünü rast getirsin.

Dolar bu kadar yüksek fiyatlıyken dükkan açmak risk li çalıştığım patronum bayram dan önce yurtdışından özel amaçlı kullanılan rezistans kablo getiren bir firma dan kablo alamadı adam ben battım malzeme satamıyorum demiş telefon da rızkı veren Allah tır benim çalıştığım kişi fabrika da bakımcı olarak çalışırken bir kişi ile tartışıp işi bırakıyor çalıştığı firmanın müdürü kötü ayrılmayalım gel konuşalım diyor ve çalıştığı fabrikanın taşeronu oluyor onun yanına bir tane daha firma bulmuş şuan işlere yetişemiyoruz iki kişi başka eleman da arıyor ama bulamıyor piyasada eleman yok!Şehir dışından eleman getirmiş bir yıl çalışmışlar işi bırakıp memleketlerine geri dönmüşler inşaat elektriğ yapanlarda Suriye li veya Afgan bulup çalıştırıyorlar onlarda müteahitlerden paralarını alabilirlerse haftalıklarını ödüyorlar yoksa onlarda çalışmıyor!Eğer sermayen az sa borçla bu işe girme bir yerde çalış ve çevre edin sermaye edin ama sermayen varsa işlek bir yerde dükkan açabiliyorsan benim tavsiyem sanayii yakın olsun derim onlarda daha çok arıza çıkar oralarda bir yer aç!Unutma rızkı veren Allah tır eğer yiyecek ekmeğin varsa mutlaka yersin de dikkatli olmak gerekli hele hele bugünlerde!

Sn.sdag, hayalini kurduğunuz iş için dükkan açmanız hiç iyi bir fikir değil. Sen şimdi tek başınasın senin gibi eleman arayan çok elektrikçi dükkanı vardır. Ekip kurabilirsen yine ekip arayan hem elektrikçi dükkanı, elektrik ve inşaat müteahhitleri vardır. Dükkan açtığında yeterli perakende satışı yapıp gerekli ciroyu sağlayabileceksen durma aç. Dükkan işi sermaye işi, mevkii çok önemli. Dükkan açıp sonra dükkanı kapalı tutup inşaata gideceksen, dükkan açma depo aç. Allah işini gücünü rast getirsin.
Çok mantıklı

Arkadaslar peki bir iş alındığında mutahhıt ıle nasıl bı sozlesme yapılmalı, orneklerıne nasıl ulasabılırım?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri