Şifreli Kilit CCS Ufak bir sorun var !!!

centeremr1

Üye
SelamunAleykum...

Ben pic programlamaya yeni başladım, led yakıp döndürme, grafik ekran yazdırma, motor yön kontrol v.s...
Şimdi ise Hobi olarak Odamın kapısına koymak ve şifreli kasa yapmak için bir çalışma yaptım fakat algoritmasında bir sıkıntı yaşıyorum.
Yaşadığım sıkıntı; Şifrelemeyi herşeyi oluşturdum yalnız şifre sırasını yapamadım... >>> Örneğin; şifre 456 ama bunu ''875467'' yazsanızda şifre kabul ediliyor ''346235'' yazsanızda kabul ediyor yani anlayacağınız içinde koyduğunuz şifrenin geçmesi açmanıza yetiyor...
Sıralama yapamadım yani önce 4 e basılcak sonra 9 a basıldığında hata vericek gibi :)

Yardımcı olabilecek varsa Proteus, .C kodlarını falan gönderebilirim Teşekkürler.

Fonksiyon ilk tuşa basıldıktan sonra 3 tuş daha isteyecek. En sonunda bu dördünü birden kontrol edecek. Şifre tutmadıysa bir süre bekleyecek veya ikaz verecek ve yeniden ilk rakamı beklemeye başlayacak. Bu mantıkta yazarsan sorun kalmaz.

bi sayac koy her butona bastıgında sayac 1 artsın.sifre 4 haneli diyelim(4567).sayac 5 e geldiginde sıfırlansın.Kilidin acılması için sayacın 4 te kalması gerektiği kosulunu koyarsın yani basit sekilde;

if(sayac==4)portd.f0=1;

gibi bi mantık.Tabi su anda kodu yazmadım ama bu mantıkla yazarssan sorun olacagını zannetmiyorum.kolay gelsin.....

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri