Şişe dolumu için nasıl sensör kullanmalıyım

Arkadaşlar şeffaf gazoz şişelerine su dolduracak bir sistem yapacağız ancak bu şişelerin su seviyesini algılamak için ne tür sensör kullanmalıyım internette araştırdım kapasitif sensör deniyor ama arastırdığımda kapastif metal algılar diyor loadcell falanda buldum ama o pahalıya kaçar.Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar şeffaf gazoz şişelerine su dolduracak bir sistem yapacağız ancak bu şişelerin su seviyesini algılamak için ne tür sensör kullanmalıyım internette araştırdım kapasitif sensör deniyor ama arastırdığımda kapastif metal algılar diyor loadcell falanda buldum ama o pahalıya kaçar.Teşekkürler

TOUCH SENSÖRLER (DOKUNMA SENSÖRLERİ, LİMİT SWİTCH) LER VAR.Dolumun tamamlanıptamalanmadıgını anlamakiçin kullanabılırsın.Birde kapasitif sensör kullanılabılır,Ultrasonık sensorler var onlarda olabılır

Birde bende cok guzel sensorlerı kapsayan pdf dosyası var 149 sayfa cıvarında ek atamadım onuda gonderım sana

Moderatör tarafında düzenlendi:
gazoz yani gıda ürünü dolduracağına göre daha hassas birşey kullanman lazım mesela boya mutfağı otomasyonunda loadcell ile tartarak boya gönderiliyor böyle bi loadcell kullanırsan çok daha iyi olacaktır

Şişe dolum hattındaki sensör ihtiyaçlarıyla ilgili olarak gerekli bilgiler var.Otomasyon Dergisi

Ben böyle bir sistemin birebir aynısını yapmıştım. Fakat senin nasıl bir yol izlediğini bilmediğim için şimdilik fikir vermek yerine senin nasıl bir sistem yaptığını öğrenmeliyim.

ben olsam bu işi zamanla çözerim tek gereken şey zaman kontrol kartı;)

Bende óyle yapacağım zaten bu hafta konveyöre başlıyorum sensörler programlaması vs biraz zamanı var zaten konveyor bitireyim resmini buraya koyacağım gereken yerde sizin yardımlarınıza ihtiyacım olacaktır.Zaman kontrol kartı olarak değilde plcden zananlamayı dûşûnûyorum hocamızın önerisidir.Deneye deneye en gûzelinı yapacagız inşallah.HERKEZE TEŞEKKÜRLER.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri