Şişe Doldurma Otomasyonu

arkadaşlar yaparmısınız acba
Şekildeki sistemde dolumu ve kapaklanması yapılmış, birinci bant üzerinden gelen iki farklı boyuttaki şişeler ilk sensör tarafından algılanarak piston yardımı ile büyük ve küçük şişeler olmak üzere kendi bantlarına ayrılmaktadır. Diğer iki sensör ise geçen şişeleri sayıp her 9 şişede bir, o boyuttaki şişelere ait kutuların bulunduğu bandı 3 saniye çalıştırıp boş bir kutuyu hazırlamaktadır ve bu işlem böyle devam etmektedir. Bu sistemi sağlayacak programı PLC de hazırlayınız

Ekli dosyalar

• PLC-Örnek-Senaryolar.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 55
Bu ödevleri buradakilerin yapmasına sana sınav da belki iyi puan aldırır ama ödevin amacını sağlamaz ödevin amacı sizin bu konuları öğrenmeniz öğrendiğiniz bu konular sayesinde yüksek not almanızdır
Buradan tabi ki yardım alırsınız ama bu yardım bu projeyi yapacağım hangi sensörü kullanmlıyım veya yazılımı yazdım şurada takıldım burada ne yazılmalı olmalı

arkadaşlar yaparmısınız acba
Şekildeki sistemde dolumu ve kapaklanması yapılmış, birinci bant üzerinden gelen iki farklı boyuttaki şişeler ilk sensör tarafından algılanarak piston yardımı ile büyük ve küçük şişeler olmak üzere kendi bantlarına ayrılmaktadır. Diğer iki sensör ise geçen şişeleri sayıp her 9 şişede bir, o boyuttaki şişelere ait kutuların bulunduğu bandı 3 saniye çalıştırıp boş bir kutuyu hazırlamaktadır ve bu işlem böyle devam etmektedir. Bu sistemi sağlayacak programı PLC de hazırlayınız
bu soruların plcde çözümlenmiş şekilleri mevcutmudur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri