Şerit testerenin balatasız motoruna fren yaptım. Arge çalışmamdır.

Bu tavrınıza aslında verecek cevabim yok ama yukarıda ani frenleme de bant testerenin kopma ihtimali olduğunu ve bunun kullanıcıya allah muhafaza zarar verebileceğini @sami inci üstadımız açıkladı. Ayrıca yüksek güçlü motorlarda ters akımla frenlemenin yaratacağı mekanik stresler yüzünden bu sistemin kullanılamayacağı literatüre girmiş bir bilgi . Yanlış ve zararlı uygulamalardaki hataları emek verilmiş diye alkışlayacak halimiz yok . Bir daha hicbir mesajından alıntı yapmayın lütfen. Böyle kaba tavırlara cevap yazmaya ayıracak kadar vaktim bol değil.
Kaba üslup nerde?..ben kaba veya hakaret edici birşey yazmadım sana..tehlikeli olduğu konusunda ben de hemfikirim..yalniz yapılan bir iş var ortada.dogru Veya yanlış..zaten konuyu açan abimiz de kesin doğru patent alicam bu işten diye birşey de yazmamış..forum üyelerinn fikrini sormuş.senin yorumuna bakıyorum kucumsercesine, üstten bakarcasina.!!.tamam yanlış diyelim yapılan doğrusunu da yaz ki herkes faydalansın..başka ne yapılabilir sen söyle bakıyorum yapıcı birşey yazdığın yok birde dalga geciyosunz

Nesi yapıcı ? Siz yeni duyduysanız bizim su-
çumuz değil.Burası yıkama/yağlama servisi
değil.Bizde,her sakala uygun traş yapacak
berber değiliz Usulüde kimseden öğrenecek
yaşta ! değilim.

Kaba üslup nerde?..ben kaba veya hakaret edici birşey yazmadım sana..tehlikeli olduğu konusunda ben de hemfikirim..yalniz yapılan bir iş var ortada.dogru Veya yanlış..zaten konuyu açan abimiz de kesin doğru patent alicam bu işten diye birşey de yazmamış..forum üyelerinn fikrini sormuş.senin yorumuna bakıyorum kucumsercesine, üstten bakarcasina.!!.tamam yanlış diyelim yapılan doğrusunu da yaz ki herkes faydalansın..başka ne yapılabilir sen söyle bakıyorum yapıcı birşey yazdığın yok birde dalga geciyosunz
Mesajlarımdan alıntı yapmayın bir daha demiştim . Hâlâ yapmaya devam ederseniz şikayette bulunacağım.

Bu #argeprojesi #şeri̇ttestere motorunu frenleme panosudur. 4 sene önce ters faz vererek balatasız motorları frenleyen panomu youtubede yayımladım. Ama bu çalışmam hiç fark edilmedi. Şerit testere makinalarında neden fren kullanmıyorlar iş güvenliği açısından panomun kullanılması faydalı mı yoksa zararlı mı? Yorum yapacak arkadaşların videoyu izledikten sonra yorum yapmalarını rica ederim. #ardeb #tübitak #sage yada özel sektör desteği olsa 90 kw motorlar içinde bu panodan yaparak arge denemelerine başlayacaktım. Hatta daire testerelerde de bu panom ile arge çalışmaları yapacaktım ama gereken ilgi ve destek olmayınca bu projemin argesi yarım kaldı.
YouTube'da "Bandsaw engine brake !!! Şerit testere motor freni !!!" videosunu izleyin

Anlatmış olduğunuz yöntemle ilgili aşağıda kısa bir yazı var. İncelerseniz yardımcı olabilir. Bu yöntemin hem mekanik hem de elektriksel sorunlarını nasıl izole ettiğinizi de açıklarsanız daha anlaşılır olabilir.

https://www.elektrikrehberiniz.com/elektrik-motorlari/ani-durdurma-14300/

Mesajlarımdan alıntı yapmayın bir daha demiştim . Hâlâ yapmaya devam ederseniz şikayette bulunacağım.
Bulun paşam.ortada küfür yok hakaret yok.dogrusunu söyle diyorum hala boş yapiyosun

Nesi yapıcı ? Siz yeni duyduysanız bizim su-
çumuz değil.Burası yıkama/yağlama servisi
değil.Bizde,her sakala uygun traş yapacak
berber değiliz Usulüde kimseden öğrenecek
yaşta ! değilim.
Kimseye yıkama yağlama yaptığımız yok abicim..!.aksine kimin kimi yikayip yagladigini çok iyi biliyorum takip de ediyorum..yaşınıza kimliginize saygıda kusur etmek istemem yalniz öyle dalga geçer gibi kimsenin emegine saygısızlık etmeye hakkınız da yok..bu forum kimsenin babasının mali degil..!

Bulun paşam.ortada küfür yok hakaret yok.dogrusunu söyle diyorum hala boş yapiyosun
Beyefendi ben sizinle konuşmak ve fikir telakkisinde bulunmak istemiyorum . Ha sizin konu hakkında açıklayıcı fikirleriniz varsa konu başlığı altına mesajla ekleyebilirsiniz. Lütfen benimle muhatap olmayın.

Beyefendi ben sizinle konuşmak ve fikir telakkisinde bulunmak istemiyorum . Ha sizin konu hakkında açıklayıcı fikirleriniz varsa konu başlığı altına mesajla ekleyebilirsiniz. Lütfen benimle muhatap olmayın.
Benim bı fikrim yok.belli ki seninde yok..bende seninle muhatap olmak istemiyorum..gereksiz yorum yapan ortaya birşey koymayan sadece eleştirmek için burada bulunan hickimseyle muhatap olmak istemiyorum..

Merhaba öncelikle konuyu baştan sona okudum birisi emek harcamış, yapılan işe saygı duymak lazım. Ani durdurma frenleme yapmış, yapılan iş tehlikeli de olsa, uygun değil doğru hele büyük kw lı motorlarda tehlikeli iş
@Under Ground, vatandaşın ukala, alay edici, muhalefet yapan davranışları bu kişiden bende rahatsızlık duydum. Laf olsun torba dolsun iş bu yani.. Seni de tanımam konuyu açanı da tanımam, okuduklarımdan bunu anladım. Bu forum kimsenin babasının malı değil, isteyen istediğini yazar.

Merhaba öncelikle konuyu baştan sona okudum birisi emek harcamış, yapılan işe saygı duymak lazım. Ani durdurma frenleme yapmış, yapılan iş tehlikeli de olsa, uygun değil doğru hele büyük kw lı motorlarda tehlikeli iş
@Under Ground, vatandaşın ukala, alay edici, muhalefet yapan davranışları bu kişiden bende rahatsızlık duydum. Laf olsun torba dolsun iş bu yani.. Seni de tanımam konuyu açanı da tanımam, okuduklarımdan bunu anladım. Bu forum kimsenin babasının malı değil, isteyen istediğini yazar.
Siz kime ukala dediniz anlamadım ben . Inşallah bana değildir.

Son düzenleme:
sakin olun yapılan tehlikeli yapmayın motor da zarar görüyor...
rulmanını dağıtmıştık sağ,sol yapa yapa...

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri