Şerit led + PIR hareket sensörü bağlama

sknydz

Üye
İyi günler arkadaşlar. basit bi soru olacak ama PIR hareket sensörünü şerit led e nasıl bağlayabilirim

aşağıdaki parça.
12 volt la denedim çıkış olarak 6.5v veriyor

Adsız.jpg

ne yapmaya calisiyorsun anlayamadik ki? Biraz konuyu acarsan yardimci olacak kisiler vardir eminim.

İyi günler arkadaşlar. basit bi soru olacak ama PIR hareket sensörünü şerit led e nasıl bağlayabilirim

aşağıdaki parça.
12 volt la denedim çıkış olarak 6.5v veriyor

Ekli dosyayı görüntüle 17233
resim çok küçük belli olmuyor ama L N G yazısı varsa L faz N nötr G topraktır şerit led in üstünde + - yazar artı faz a bağla eksi yi
nötr e bağla sensör 12 v mi 12v ise direk bağlarsınız 220v ise adaptör kullanmanız gerekir led uzunluğuna göre 220/12v ,1.2a =15w
15w için 3 metreye kadar led bağlayabilirsiniz ayrıca 12 voltla denedim çıkış olarak 6.5v veriyor derken neyi kast ettiniz anlamadım

arkadaşlar merhaba. resimde belirttiğim şekilde infrared sensörlü led sistemi kurmak istiyorum. resimde numaralandırılan kablo ve bağlantı noktalarını nasıl birleştirmem gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz.

elektroniğe çok yabancıyım, en sade dilde anlatırsanız çok sevinirim :) şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu resim yetersiz başka resimler de olmalı veya şema. Resmi aldığın link eklersen daha faydalı olabiliriz.

Resmi ben çizdim paint ile. Link o yüzden ekleyemedim by lent.

Ve ya şöyle sorayım; elimde led kablo ucları (+,-) , adaptör kablo ucları (+,-) ve pir sensörde gösterilen 3 tane bağlantı yeri var. Bunları birbirine bağlayarak hareket sensörlü bir devreye çevirebilir miyim? Elimdekiler yetersiz ise ne ekleyebilirim devreye?

Ben de çizemiyorum anladığım kadarıyla şemadan anlıyorsun :), 123 soketi besleme (yanılmıyorsam bu 5v luk model) ve sinyal çıkış uçları, beslemeyi tespit et adaptörü bağla, çıkış ucuna da röle veya transitorlü devre ile şerit led eklemelisin. En basit haliyle basit lamba devresi düşün bir pil, bir anahtar ve bir lamba var ... anahtar yerini bu devre yer almakta ;).

Merhaba abiler
5v pir sensörü Arduino olmadan kullanabilir miyim olursa nasıl olur

images.jpeg

Çıkışında logic1 olarak 5v verir. Bir röle ile sürülebilir. Mühürleme için ayrı devreye ihityaç vardır.

Çıkışında logic1 olarak 5v verir. Bir röle ile sürülebilir. Mühürleme için ayrı devreye ihityaç vardır.
Merakım var ancak bilgilerim sizin yanınızda hiç kalır hobi olarak ilgileniyorum
Mümkünse daha açık basit şekilde yazabilir misiniz teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri