Şerit LED mi Tasarruflu Ampül mü Daha İyi?

kado000

Üye
Arkadaşlar dükkanımda 13 tane 20w lık tasarruflu ampullerden var bunların yerine şerit led döşemek istiyorum(bi kaç elektronikçide gördüm.ampül kullanmayıp full şerit led takmışlar) baya iyide ışıltıyor.acaba bende yapsam elektrikten tasarruf edermiyim.etmezmiyim. elektronikçilerin bi bildiği vardır ki led döşmişler dedim ve konu açtım. ne yapmalıyım???

ben katılmıyorum dükkanıma döşedim 6ay kullandım söktüm çünki aydınlatması için baya metraj gerekiyor oda baya amper çekmesine neden olduğu için siprel tipi tasarrufludan fazla amper çekip aynı ışığı yakaladıktan sonra söktüm, 1.5 mt x3=4.50 mt idi. döşeyen döşer kimi dekor kimi görüntü kimi ısıdan kaçar kimi ampul ve led ömrü kıyaslar kimi dükkanını canlandırsın diye döşer,
benimde şu tasarruf cihazlarına kafam takıldı baktım içinde bir kondanstör var birede göz lambası gidip bende bir kondanstör aldım prize taktım bakalım noolcak:)

benimde şu tasarruf cihazlarına kafam takıldı baktım içinde bir kondanstör var birede göz lambası gidip bende bir kondanstör aldım prize taktım bakalım noolcak:)

:) Tasarruf cihazı satanlara iyi cevap olmuş tebrikler.Ama dikkat edin fazla bile gelebilir fatura. :)

walla iki arkadaş 40 tl verip almışlar 75 civarı gelen fatura bu ay 45 geldi diye iddia ediyorlar artı bu ay elk. zamlı,demekki diyorum ya bu ay doğru dürüst tüketim yapmadılar yada o cihazın zararı olmadı. onlar 40 tl verdiler ben 2.50 tl verdim kondanstöre bakalım geçtiğimiz ay 72 tl faturam bu ay ne gelecek üstelik zamlı bu ay. sonucu paylaşırım. slm

Son düzenleme:
Kullandığınız ürüne göre tasarruf değişmektedir. Misalen Örnek verecek olursak eğer dükkanınızda ki ampuller yaklaşık olarak 1 tanesi 23 watt ise 30 adet varsa bunlardan 30*23 = 690w tüketimi vardır saatte. Fakat burada ki lümen değeri ( ışık gücü ise bu ampullerin ortalama 1450 * 30 = 43500 lümen yapar ) led'de ise bu durum 15w cob led armatür kullanırsanız eğer 15*30 = 450w yapar ( lümeni ise yaklaşık olarak 1550 * 30 = 46500 lm ) yapmaktadır. Bu durumda 7 * 30 =210wattlık saatte tasarrufunuz olmakta.

Ledler kullanım alanlarına ve kullanılacak ürünlere göre değerlendirilmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri