Şebeke trafosu seçimi

Alamex

Üye
Merhabalar hayırlı forumlar.
3*220 VAC GİRİS 3*380 VAC ÇIKIŞ
Trifaze Trafoya ihtiyacım var 10 adet trafom izolesiz olabilir nötr üretmesede olur.
Fakat full bakır sargı şart aliminyum sargı istemiyorum yurt dışına gidecek kafamı agritmamasi lazım.
Motorum 3*380 VAC 22.5 Kw 45 Amper.
Trafo secimimizi Kw' ya göre mi yoksa Ampere göre mi seçmeliyim. ?
Ve bu ürün hakkında yardımcı olacak arkadaş var ise nakit alım yapabilirim. ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Trafonun primer ve sekonderınde, gerilim kademelerı giriş ve çıkışları olmasını secin. Mevcut 22.5 kw dan (akım dersen 45 amperden) en az %20 fazla olmasını secin. Trafolar VA olarak sipariş edilir. Bu durumda 30 kVA trafo secmenizi öneririm.

Merhabalar hayırlı forumlar.
3*220 VAC GİRİS 3*380 VAC ÇIKIŞ
Trifaze Trafoya ihtiyacım var 10 adet trafom izolesiz olabilir nötr üretmesede olur.
Fakat full bakır sargı şart aliminyum sargı istemiyorum yurt dışına gidecek kafamı agritmamasi lazım.
Motorum 3*380 VAC 22.5 Kw 45 Amper.
Trafo secimimizi Kw' ya göre mi yoksa Ampere göre mi seçmeliyim. ?
Ve bu ürün hakkında yardımcı olacak arkadaş var ise nakit alım yapabilirim. ?

sizin projenin sonucunu merakla bekliyor ve başarıyla teslim etmenizi temenni ediyorum.

piyasada meksika şebekesine uygun motor bulamadığınız için mi trafo kullanmayı düşünüyorsunuz?

sizin projenin sonucunu merakla bekliyor ve başarıyla teslim etmenizi temenni ediyorum.

piyasada meksika şebekesine uygun motor bulamadığınız için mi trafo kullanmayı düşünüyorsunuz?
Ustacim saygılar öncelikle teşekkür ederim fotoğraflarini bu ekte paylaşırım.
Motorumuz da uyumlu fakat motor 3*220 Vac girişli 40 kutup dislisiz senkron motor fakat amperi 45 Amper.
Şimdi 3*220 Vac de amper yükseliyor
3*380 Vac kullansam motoru amperim 25 Ampere kadar düşüyor o yüzden dolayı komple panoyumu 3*380 Vac örüp Şebeke girişine transformatör atsammi daha mantıklı yoksa panoyu 3*220 Vac kullansam mi daha mantıklı onu çözmeye çalışıyorum.

Dışarıdan bakan biri olarak motor şebeke gerilimine uygunsa trafo kullanmak biraz gereksiz gibi geldi ama siz konuya daha hakimsiniz tabi...

Merhabalar ;
Öncelikle verdiginiz destek ve yazdıgınız yazılar için ayrıca teşekkür ederim.
Panomuz sag salim teslim edip çalıştırılmıştır.
Böyle bir proje eline gelen var ise bana ulaşabilir.
Destegimi esirgemem.
[email protected] mail adresim.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri