Şebeke suyunun normal basınç üzerindeki basıncı kullanarak enerji üretebilir miyiz?

şarj edip 220 çevirip sistemi besleyecek olsak aküyü şarj etmek için sürekli enerjili sistem olması gerek yani akü ısındıktan sonra şarj olmaya başlıyor hemen şarj olmuyor diye biliyorum yani aralıklı enerji vermekle şarj olunmuyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bana bu şekilde enerji üretmek çok mantıklı gelmiyor.Enerjiyi üretebilmemiz için bize gereken basıç değil debidir.Evimizdeki çeşmede ne kadar sukullanıcağızda bununla elektrik üretelim.Buradaki basınç potansiyel ve bizim işimize yaramayacak bir enerji oluyor.Yani anlatmak istediğim basınç ne kadar yüksek olursa olsun düzeneği kuracağınız yerden ne kadar su geçerse o kadar enerji üretebilirsiniz.Bir aileninde kullanacagı su miktarı çok düşük olduğu için yapılan sistem boşuna masraf olur.

bu basıncı bireysel olarak enerjıye ben çevırmıyeceğım bukadar yuksek basınç olan yerde örnek beledıye bir tesis kurabılır aradakı basınci enerjıye çevır kapali sistem de olsa aradakı basınç farkı ortaya enerjı olarak çikacaktır

Bana bu şekilde enerji üretmek çok mantıklı gelmiyor.Enerjiyi üretebilmemiz için bize gereken basıç değil debidir.Evimizdeki çeşmede ne kadar sukullanıcağızda bununla elektrik üretelim.Buradaki basınç potansiyel ve bizim işimize yaramayacak bir enerji oluyor.Yani anlatmak istediğim basınç ne kadar yüksek olursa olsun düzeneği kuracağınız yerden ne kadar su geçerse o kadar enerji üretebilirsiniz.Bir aileninde kullanacagı su miktarı çok düşük olduğu için yapılan sistem boşuna masraf olur.

merhaba arkadaşlar benim evde musluk suyu aşırı basınçlı çamaşir makınesıne gıden su bağlantısını patlatacak sevıyede bunu gorunce aklıma suyu kullandığımız surece mini su turbunu yapıp enerjı uretmek geldı gunde ortalama 20 dakıka çalışır bu turbun benım goruşum tahmınım 20 dakıka içinde 2 kwatt enerjı uretır :)bu benım mgoruşum boyle bir sistem ekonomık olurmu

Burada yazdığınız yazıya istinaden cevap verdim.Şehir şebekesinde denenebilir fakat çok fazla verimli olmayacağını düşünüyorum.Yüksek kot farkı olan yerlerde uygulanabilir ve uygulandığı bölgede basınç ve debi çok düşer.Ama yinede gerekli hesaplar yapılıp denenebilir

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri