Şebeke parazit onleyici

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Selamın aleyküm.
İsyerimizde bir adet ultrason cihazı var..bu cihaza bağlı problardan biri ekranda aşırı derecede parazit yapıyor..cihaz 2 Kva lik UPS cihazına bağlı..UPS yi fişten çıkartınca akude çalışınca parazit kayboluyor..takınca tekrar geliyor.yaptigim işlemler.;
Yeni toprak hattı çektim yok
Topraklamayi iptal ettim yok
Genel UPS prizine taktım yok
UPS nin ( 2 Kva kendi UPS sinin) giriş filtresini değiştirdim yok.
Sıfır 2 Kva UPS ile denedim yok.
10 amper Emc filtre yaptırıp UPS yi filtreden gecirdim yok..
İşletmenin elektriğinde hadi sorun var dedim bağımsız komşu binadan kablo çekip denedim yine yok..
Ama UPS akusunden beslenince parazit sıfır..
Buna başka nasıl bir filtre alabilirim bunu engelleyecek.varmi başka önerisi olan.?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
probu değiştirmeyi denediniz mi? Etraftan parazit topluyor olabilir.

Kablolarını kontrol edin dışında örgüsü söküldü ya da koptuysa ondan yapabilir. Kablonun dışını alümünyum folyayla kaplayıp şase ile irtibatlandırmak çözüm olabilir.

ada89ffbfc543aa62c3b8828c9cb68db.jpg

böyle bir aparat işe yaramaz mı sizce ?

bu filtrelerin etkili olduğu frekans bölgesi var. üretici ile irtibat kurun size öneride bulunsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri