Şebeke Harmoniği En Kolay Nasıl tespit Edilir

Merhaba dostlar,

Bir şebekede harmonik olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarımız mutlaka yaşamıştır, harmonik sorunu olan şebekelerde elektronik cihazlar (mesela elektronik balastlar) arıza verebiliyor.

Ayrıca mesela benim evde kullandığım adaptörlerden bazen sesler çıkmaya başlıyor (cızırtı şeklinde). Bunun nedeni yine Şebeke kirliliği olabilir mi? NE yapılabilir?

Teşekkürler,

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik enerjisine ait her türlü birimi ölçmek ve çözümler geliştirmek için,kompanzasyon sistemleri ile ilgili çalışmalar yapan arkadaşların elinde mutlak bulunması gereken ölçü aleti HT ITALIA Skylab 9032 dir..Bu ölçü cihazına sahip olmak isteyenler için ENERJİ ANALİZÖRÜ SIFIR KULLANILMAMIŞ ŞOK FİYAT KAÇIRMAYIN - Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com
Elektrik Mühendisleri,Teknikerleri,Teknisyenleri,İşletme Sahipleri
Bu Ölçüm cihazı mutlaka elinizde bulunmalı...

Elektrik enerjisine ait her türlü birimi ölçmek ve çözümler geliştirmek için,kompanzasyon sistemleri ile ilgili çalışmalar yapan arkadaşların elinde mutlak bulunması gereken ölçü aleti HT ITALIA Skylab 9032 dir..Bu ölçü cihazına sahip olmak isteyenler için ENERJİ ANALİZÖRÜ SIFIR KULLANILMAMIŞ ŞOK FİYAT KAÇIRMAYIN - Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com
Elektrik Mühendisleri,Teknikerleri,Teknisyenleri,İşletme Sahipleri
Bu Ölçüm cihazı mutlaka elinizde bulunmalı...

üstadım cevabın için teşekkür ederim.

4800TL verecek kadar kritik bir olay değildi benim sorduğum. sadece kabaca birşeyler anlaşlılır mı diye sordum. bir de ev tipi filtreleme uygulaması yapılabilir mi acaba basit olarak.

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri