Şebeke bazli parazitler ve Bilgisayar türü elektronik cihazlar üzerine etkisi

Rica ederim.
Bir şekilde çözüme ulaştığınızda burada paylaşmanızı bekleriz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar ve hayırlı akşamlar dilerim.

Ben biraz çok geç kaldım bu siteyi bulmaya ve konuyu yakalamaya. Bende 4 yıldır net uğraşıyorum. 5. yılıma girmiş bulunmaktayım. Bu filtre olayını denemek istiyorum. @ozgur0786 arkadaşımıza ulaşmayı denedim ama forumdan da pek anlamadığım için kendisine nasıl ulaşacağım bilmiyorum. Yaşadığı sorunları madde madde birebir bende yaşamaktayım. Bu bahsettiği kaliteli EMC filtresinden bende elde etmek ve yaptırmak istiyorum. Bu parazitlerden bende tamamen arınmak ve PC kullanırken keyif alarak kullanmak istiyorum.. Bu EMC filtresini yada parazitlerden bizi tamamen kurtaran aygıtı yada cihazı nerden nasıl bulabilir ve satın alabilirim. Mesleğim PC üzerinedir. Bu nedenle bilgi sahibi değilim. Bir kişi de olsa bu konu hakkında bana yardımcı olabilir mi acaba.. ?

Ben internete telefon kablosu ile bağlanıyorum. Telefon kablosu modeme gelirken diğer elektrik kabloları ile yan yana geliyor parazit yapabilir mi bundan ötürü? Zaten oyunlarda sürekli %1 lik kadar loss değeri alıyorum.

Ben internete telefon kablosu ile bağlanıyorum. Telefon kablosu modeme gelirken diğer elektrik kabloları ile yan yana geliyor parazit yapabilir mi bundan ötürü? Zaten oyunlarda sürekli %1 lik kadar loss değeri alıyorum.
Parazit yapabilir.AC elektrik taşıyan kablolar yanlarındaki diğer kabloları etkiler ufakta olsa voltaj oluşturur
Geçen sene Facebook da biri: Lambaları yakınca kapı otomatiği açıyor demişti.O na Lambalara giden kablo ile kapı otomatiği kablosunu ayırın AC elektrik yanındaki kabloları etkiler ufakta olsa voltaj oluşturur demiştim.Lamba kablolarına boru geçirip ayırmış sorun çözülmüş bana tavsiyem den dolayı teşekkür etmişti.

Son düzenleme:
Anladım hocam teşekkür ederim.
Kabloyu ayırsam bile herhal de sorunu geçtiğini anlayamam sistemimi bozmuş olabilir.
Zil ve Bahçe deki otomatik lamba telefon kablosu ile birleşik geliyor. ne zaman lamba yansa veya zil çalsa saçma şekil de akıcılık geliyor. bu indirme ve yükleme yapınca da oluyor. Umarım sorun bundan dolayıdır çünkü İzolasyon trafosu, UPS ve EMI almıştım ilk 5 dakika akıcılık gelse de sonra gidiyordu. Umarım sorun bundan dolayıdır. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Anladım hocam teşekkür ederim.
Kabloyu ayırsam bile herhal de sorunu geçtiğini anlayamam sistemimi bozmuş olabilir.
Zil ve Bahçe deki otomatik lamba telefon kablosu ile birleşik geliyor. ne zaman lamba yansa veya zil çalsa saçma şekil de akıcılık geliyor. bu indirme ve yükleme yapınca da oluyor. Umarım sorun bundan dolayıdır çünkü İzolasyon trafosu, UPS ve EMI almıştım ilk 5 dakika akıcılık gelse de sonra gidiyordu. Umarım sorun bundan dolayıdır. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
durum nedir deneme şansın oldu mu ?

Eskiden kombi sıcak su devreye girdiğinde mutfak tv açıkken kapanıyor açılıyordu .
Tv kalktı sorun gitti derken tavan led taktım
Şimdi tavan led yapıyor .
Kombi sıcak su devreye girdiğinde
ve
Salondaki tv yi açıp kapadığımda tavan led açıkken kapanıyor açılıyor
Aynı hatta bağlı diğer tavan led yapmıyor .
Büyük ihtimalle tavan led driverında sorun olmalı .

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri