Şebeke bazli parazitler ve Bilgisayar türü elektronik cihazlar üzerine etkisi

İçinde şüphe kalmaması için bu cihazdan bir tane daha alın ve ikisini arka arkaya bağlayın yani seri olarak. Filtre gücü 2 kat artmış olur.
Fakat bir faydasının olacağını sanmam.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İçinde şüphe kalmaması için bu cihazdan bir tane daha alın ve ikisini arka arkaya bağlayın yani seri olarak. Filtre gücü 2 kat artmış olur.
Fakat bir faydasının olacağını sanmam.
Hocam zaten o yüzden bu cihazın daha guclusunden 2 adet almak istiyorum. Ya nasıl bı parazit varsa evde artık xD Mesaj attım zaten. Sonunda adam gibi randıman almaya başladım ya valla Allah razı olsun ne diyim
Konu başlığı Şebeke BAZLI GÜRÜLTÜLER ve ELEKTRONİK CİHAZLARA ETKİSİ olabilir.
Konu içerisindeki cihazımız bir PC olduğu halde, bu tür parazitler başka bir cihazı farklı şekillerde etkileyebilirler.
Evet olabilir :)

Aldığınız filtreyi Ups'in girişine mi ? Çıkışına mı? Taktınız. Yoksa ups'i devre dışarı bırakıp direk şebeke çıkışından Pc'ye mi bağladınız? 32 yıldır mesleğin içindeyim envayi çeşit arıza gördüm ama bir dairenin şebeke hattında bu derece harmonik/parazit ne gördüm ne duydum !

Son düzenleme:
Yakınlarda maden ocakları bol herhalde:D

Aldığınız filtreyi Ups'in girişine mi ? Çıkışına mı? Taktınız. Yoksa ups'i devre dışarı bırakıp direk şebeke çıkışından Pc'ye mi bağladınız? 32 yıldır mesleğin içindeyim envayi çeşit arıza gördüm ama bir dairenin şebeke hattında bu derece harmonik/parazit ne gördüm ne duydum !
UPS olmadan denedim hocam. UPS i sonra vakit olunca deniycem. İnanın bana kafayı yedirtmisti bu sorun. PC yi babamlarda deniyince hiçbir sorun olmamisti ordan belliydi zaten. Banada çok tuhaf geliyor. Bende bu konunun burda olmasını bu sebeple istiyorum zaten. Literatüre saçma sorunlardan biri daha eklensin zaten çok kişi ben gibi bundan muzdarip olmadığı için çok şikayette yok. Yani çok anlamadığım için elektrik işlerinden birşey diyemiyorum ancak durum bu. Buzdolabı klima vs aşırı bir sorun yok bunlarda ama demekki bilgisayarlari etkiliyor. Benim gibi hassas insanlar daha fazla hissedebiliyor demekki.
Yakınlarda maden ocakları bol herhalde:D
Hocam maden ocağından kastiniz kaçak elektrik vs. ise yaşadığım muhitte bolca var bence ama bilmiyorum. Dalgasına yazdiysaniz Antalya da iseniz buyrun gelin çayımı için ve birlikte test edelim sizde farkı göreceksiniz :)

Yok yanlış anladınız.Bitcoin desem olur mu?:(
Zaten şu bitcoin olayı cikmasaydi keşke :) Anladım zaten hocam ne demek istediğinizi. Bitcoin de vardır muhtemelen kaçak elektrikte var. Ekmek fırınları, fast food AVM otel hepsi var benim muhitte canlı müzik dahil :) hepsi aynı şebekeye yük bindiriyor bu kadar parazit olması doğal bence ama tabi sizler daha iyi bilirsiniz. Ben sadece araştırdığım kadarı ile biliyorum. Sorsanız en fazla 5 defa priz degistirmisimdir :)
Şuan sadece çok mutluyum 4 yıllık sorunum @mgazi murat hocam ve sizler sayesinde çözüme ulaştı gibi :)

Şimdi belli oldu parazitlerin sebebi.
Paris gibi ortam desene.:)
Geçmiş olsun.

Bitcoinin etkisi varmı parazit olayina:)
Çok önemli bi konuya değinilmiş günümüz otomasyon makinalarında canbus haberleşme vs emc filtre ve kendi içlerinde izolasyon trafosu bulunmaktadir.
Sormak istediğim soru LED driver dayanmıyor bı arkadaşımda aynı problem olabilirmi?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri