Şarjlı Vidalamayı Kabloluya Çevirmek

Sizce takilmadan duzgun delik delip, vidalamayi tam yapmasi icin ne kadar amper gerekli?
bana göre olursa ben 10 amper derim ama cihazın gereksinimi 5 amper olabilir pilin üzerinde yazmıyormu
birde delik derken matkap gibi kullanırsanız olmaz beton delmemelisiniz 3mm kadar metal ve ahşap delmede kullanabilirsiniz. 5 amper işinizi görür cihazı fazla zorlamayın

Selam herkese. Bendede bir tane sarjli vidalama var pilleri gitmediği için söktüm. 4 tane 1.2 v 700 mah pil çıktı içinden. 12v 1.5 adaptörle denedim motor bir çalışıp bir duruyo. Orjinal adaptörü 6v 300 mah çalıştırdı ama çok zayıf elimle dokunuca hemen duruyo. En iyi sonucu sony vtc6 18650 pil verdi 3.7 v 3200 mah. Şimdi sorun bu pilin özelliklerinde bi adaptör edinsem pilsen aldığım sonucu alırmıyım. Bide net çözüm tavsiye edebilirmisiniz.

Piller, makina ilk çalışmaya başladığında anma değerlerinden çok daha fazla akım verebilirler, o yüzden pille çalıştırınca çok güzel tork alırsınız. Aynı şeyi adaptörle de yapmak istiyorsanız, adaptör voltajı, pil voltajı ile aynı olmalı, akım kapasitesi ise pilin anma değerinin 10 katı olmalı. 15 veya 20 katı olursa daha iyi sonuç verir.

Bende 12V, 2400mAh akülü bir şarjlı vidalama var. Alarmcıdan aldığım 12V, 30A adaptör ile kullanıyorum, verdiği tork pilleri hiç aratmıyor.

yavuz58 usta doğru diyor 6 yada 4 volt kullanırsın, amperinide öğren cihazın ve cihazın istediği amperden düşük adaptör bağlama

Amper değeri cihazin hic bir yerinde yazmıyor. Marka Soma model Sm-642. 700 mah lik 4 pil 2800 mah toplamazmi seride. Vtc 6 pil 25 amper 3.7 volt. Ben 4.8 v 28 amper bi adaptörle denemem gerekiyo doğru anladıysam. Yardımlar için teşekkür ederim.

Amper değeri cihazin hic bir yerinde yazmıyor. Marka Soma model Sm-642. 700 mah lik 4 pil 2800 mah toplamazmi seride. Vtc 6 pil 25 amper 3.7 volt. Ben 4.8 v 28 amper bi adaptörle denemem gerekiyo doğru anladıysam. Yardımlar için teşekkür ederim.
cihaz üzerinde kaç watt ise yazması lazım onu volt ile bölüp amperi bulursunuz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri