Şarjlı maktap için akü

Yine söylüyorum. Önce çektiği akımı bulun yoksa aldığınız koruma devresi yeterli gelmeyebilir ve çöpe gidebilir. Demedi demeyin.

Bende eski tip bir tane hitachi şarjlı matkap var. Onu denedim, zorlandığında 20 ampere kadar çıktı. Paranız boşa gitmesin diye diyorum ama tercih sizin. Ha alırsanız 30 a devre 20a pil o zaman ölçmeye gerek bile kalmaz ama pahalıya gelebilir.

Laptop pillerinin de en fazla 8a verebilenini gördüm. Genelde 4-5 A verebiliyor anlık.

4 tane 30a anlık veren pil ve 4s için koruma devresi almayı düşünüyorum bendeki 4 pili yeni pillerle paralel kullanmayı düşündüm. Şuan durumum sıkışık 15 20 gün beklesin.

bende bir soru sormak istiyorum ,ben şarjlı vidalamama 14.4 V nicd pillerin yerine li-ion pil bağlamak istiyorum bms devresi de aldım pilleri de aldım şu an tam dolu olduğu için sıkıntı yok . Eski pilleri şarj eden şarj aletinin adaptörü 18V 400 mA ,yani amperi düşük ,bu adaptörle lityum pilleri şarj etsem sorun olur mu ,şarj aletine birde voltmetre bağlayıp yeterli şarja geldiğinde kendim çıkartmayı düşünüyorum.
Sorun yaşarmıyım?

bataryapil diye bir site var orada muadil bataryalar var oraya bak istersen

bende bir soru sormak istiyorum ,ben şarjlı vidalamama 14.4 V nicd pillerin yerine li-ion pil bağlamak istiyorum bms devresi de aldım pilleri de aldım şu an tam dolu olduğu için sıkıntı yok . Eski pilleri şarj eden şarj aletinin adaptörü 18V 400 mA ,yani amperi düşük ,bu adaptörle lityum pilleri şarj etsem sorun olur mu ,şarj aletine birde voltmetre bağlayıp yeterli şarja geldiğinde kendim çıkartmayı düşünüyorum.
Sorun yaşarmıyım?

16.5 volta çıkınca sarzdan ayırmanız gerekecek. Unutmazsanız sorun çıkmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri