Şarj Edilebilir AA Pil Önerisi Ve Şarjı

Hexa Force

Üye
Selamlar.
Kompakt fotoğraf makinem için Peak Power 1300Mah 4lü pil almayı düşünüyorum. Elimde Ni-mh pilleri şarj edebilecek 1 alet var. 5 liraya nalburdan aldığım basit duvar şarjı. 1.2V 150mA ve 1.2V 50mA veriyor. Pil ise 130mA istiyor. Pil 130mA ile 16 saatte şarj oluyorum diyor fakat adamlar şarj aletinin üstüne "5-HOUR Nİ-CD/Nİ-MH BATTERY CHARGER" yazmışlar. Şimdi bu 5 liraya aldığım hayalperest arkadaş doğru mu söylüyor yarın 2.yi alacağım. Ayrıca daha iyi pil varsa, bütçem 30 lira, önerilere açığım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Abartmayın, 20ma fark için bu başlığı açmanız bile yanlış. Akım az geliyorsa, 3-5 saat daha fazla şarj edersiniz.
Önce Yeni pil alın. Ama bilin ki, Bu makinaların özellikle optik zoom motoru anormal pil tüketir.
Bende de var. 4 pilli ve optik zoom'lu fotoğraf makinesi. Şahsen içerden kablo çıkartıp ufak bir akü yada 18650 batarya ile çalıştırmayı düşünüyorum.

Pİl tavsiyesi için (fiyat olarak karışmam) daha çnce başka mesajda da belirtmiştim Sanyo Eneloop veya GP Recyko. Pwrbank ile belde veya bel çantası içinde ufak bir yükseltmeyle 6v çıkartıp gerektiği uzunlukta kabloyla daha ekonomik pratik ve daha uzun kullanım fikrine katılıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri