Şarj Cihazı Renk Değişimi Arızası

Arkadaşlar ebay kanalıyla Çin den satın aldığım şarj cihazının lambası bozuldu. Türkiyede bulabılseydım ürünü yeni bir tane daha alırdım Lakin piyasa da yok. Çin den tekrar almaksa uzun iş.
Boş bataryayı sarz cihazına taktıgımda, batarya sarj oluncaya kadar kırmızı ışık yanıyor ve pil dolunca ışık rengi maviye dönüyordu. Bu şekilde dolumun bittiğini anlıyorduk.
Şimdi ise hep kırmızı ışık yanıyor, batarya dolunca ışık maviye dönmüyor. Cihaz bataryayı şarj ediyor Lakin ışık rengı degişmiyor. Dolayısıyla bataryanın dolup dolmadıgını anlatamıyoruz. Arıza nerede olabilir, kendı ımkamlarımla düzeltilebilir mı.

Sent from my LG-E986 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Arkadaşlar ebay kanalıyla Çin den satın aldığım şarj cihazının lambası bozuldu. Türkiyede bulabılseydım ürünü yeni bir tane daha alırdım Lakin piyasa da yok. Çin den tekrar almaksa uzun iş.
Boş bataryayı sarz cihazına taktıgımda, batarya sarj oluncaya kadar kırmızı ışık yanıyor ve pil dolunca ışık rengi maviye dönüyordu. Bu şekilde dolumun bittiğini anlıyorduk.
Şimdi ise hep kırmızı ışık yanıyor, batarya dolunca ışık maviye dönmüyor. Cihaz bataryayı şarj ediyor Lakin ışık rengı degişmiyor. Dolayısıyla bataryanın dolup dolmadıgını anlatamıyoruz. Arıza nerede olabilir, kendı ımkamlarımla düzeltilebilir mı.

Cihazı açıp önc tüm kutuplu kondansatörlerini değiştirin sonra anlatın :)

Son düzenleme:
Cevap ıcın tesekkurler hocam.Bu iş beni aşar, Kondansatör falan... Tamir edilebilir bir durumsa, bir elektrıkcı dukkanına vereyim. Sorun giderilebilir mı Hocam Umut var mı.
Türkiyede bu ürün yok. Tekrar Çin işleri ile uğraşmak istemiyorum. :)

Kardeş bu nasıl soru şimdi, akşam akşam ters konuşmayayım diyorum. Görmediğim bir cihazın durumunu soruyorsun, tamir olur mu? Benim yarını görüp göremeyeceğimi söyleyebilir misin? Tecrübeyle sabittir daha ne diyeyim, ücretini de ben mi vereyim diyorsun?

İlginiz için tesekkürler.

sayın feylesofist sizin yapacağınız sayın by lent arkadaşımızın dedığı gıbı sizi aşarsa tamırcıye gotur benım tahmınım senın cihazda çift yonlu led uç bacaklıda olur iki bacaklıda ledlerden bırı yanmış buyuk ıhtımalle kontrolkalemı formuna gırdığıne gore o işide kendın yaparsın okadar zor bişey değıl ole benı aşar yapamam dersen zaten baştan maçi 1-0 kaybetmış olarak başlamışsın demektır cesaretlı ol aç yapacağım de zaten bozuk arızanın yerınıde soyledık sıra cesaret etmekte :Ş) kolay gelsın bak bırde sadece bu iş için foruma gırmışsın forumda cesaretı olmıyana iş yok:)

İlgin için sagol Hocam. Cihazı sokmek, denemeler yapmak mesele değil.
Bu foruma mesaj atış gayem cihazı benim tamir etmem değil. Bu konuda ne bilgim, ne ilgim, ne zamanım ne de alet-edavatım var.
Bir cihazda bir arıza var ise; olaya Vakıf insanlar, arızanın muhtemel sebeblerı, yapılabılırlıgı hakkında fikir yurutebılırler. Cihazı görmeden kesin bir şey söylemek tabii ki mümkün olmaz. Fakat ortaya bir fikir koyabılırler. Bende ya yapılabilirlik hakkında bu fikri merak ettim. Olay bundan ibaret.
Bu arada kişinin ne söylediği değil, nasıl söylediği önemlidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri