Şantiyede yeni mezun olarak işe başlıyorum.

_Glorious_

Üye
Merhaba arkadaşlar, temmuzda elektrik mühendisliğinden mezun oldum. Askerliğim yok. Bir şantiyede iş buldum, iş görüşmesini telefonda yaptık. Sanırım acil arıyorlar. Şartlar şöyle 2000 TL maaş+araba+Ev kirası onlardan+bilgisayar. Cumartesi günleri çalışacağım. Normal çalışma saatleri 8.30-17.30(ama böyle olmaz tabiki) ve 10 ay sürecek. Firma büyük firmalara bağlı bir firma. Ordaki mühendislerle çalışacağım. Yani kendimi geliştirmem için iyi bir fırsat. Çalıştığım şantiyede evime 200 km yakında da akrabalarım var. Size şartlar yeni mezun için nasıl? Önerileriniz, uyarılarınız nelerdir?

Son düzenleme:
Bu zamanda ev kirası veren firma bulmak mucize gibi...şöyledir belki;
evde başkalarıda kalacaktır veya sonradan kıvırırlar..
şartlara gelirsek, yeni mezun için iyi sayılır.

Bu zamanda ev kirası veren firma bulmak mucize gibi...şöyledir belki;
evde başkalarıda kalacaktır veya sonradan kıvırırlar..
şartlara gelirsek, yeni mezun için iyi sayılır.

İnşallah bi kıvırma olmaz sonradan :) tecrübesiz olmak şantiyede çok zorluk çıkarır mı nelere dikkat etmem lazım?

Kendinizi geliştirmek için çok iyi bir fırsat olmuş. Hayırlı olsun.

Arkadaşlar şu raporların ve testlerin istenmesi normal mi?

SAĞLIK RAPORU(AĞIR ve TEHLİKELİ İŞLER İÇİN RAPOR)osgb (kab grubu, Ağır ve tehlikeli işler raporu, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi, işitme testi, tetenoz aşısı, ekg, tam kan sayımı )

Sağlık raporu normal, maaşta bu sektör ve deneyimsizlik için fena değil, ev olayı biraz inandırıcı gelmedi. Öyle denk gelmiş olabilir. Bence başla bir 10 ay şantiye deneyimi tat ama tavsiyem düzenli bir hayat istiyorsan çok fazla bu sektörde kalma.

Arkadaşlar şu raporların ve testlerin istenmesi normal mi?

SAĞLIK RAPORU(AĞIR ve TEHLİKELİ İŞLER İÇİN RAPOR)osgb (kab grubu, Ağır ve tehlikeli işler raporu, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi, işitme testi, tetenoz aşısı, ekg, tam kan sayımı )

Gayet normal artık bütün firmalar bu testleri istiyorlar. Maaş ve şartlar bence çok iyi zaten muhtemelen bekarsındır da o yüzden cmts çalışmak da sorun olmaz (şunu da unutma pazarları da genelde bir uğrayacaksın şantiyeye). Yalnız bir arkadaşım dediği gibi düzenli hayat problem olur ilerde bu sektörde kalırsan eğer. Bu şantiye biter diğeri başlar bu şehirdeki biter başka şehirdeki başlar falan.. Senin tespitin de güzel sen o mesai saatlerine sakın aldanma yoğun zamanlarda ay sonu hakediş hazırlama dönemlerinde falan gece 11-12 de çık dua et :) dikkat etmen gereken en önemli şey de birincisi iş sağlığı ve iş güvenliği ikincisi hırsızlık. Bakır kablo diyip geçme altın gibi bakırın da günlük kurları var ne olaylar duydum şantiyeci arkadaşlarımdan. Hatta bir dönem çalışıp ayrıldığım yerde de benden sonra olduğunu duydum. Olmayan yer yoktur muhtemelen sen sadece az olmasını sağla. Malzemene sahip çık gelenleri harcananları linye linye sorti sorti santim santim hesapla özetliyorum çok düzenli ve dikkatli çalışman gerekir..

Anladım arkadaşlar. Zaten daha 23 yaşındayım, askerliğim yok. Askere kadar boş kalmayayım diye girdim. Seneye askere gidecem. Ben de sürekli böyle şantiyede durmak istemiyorum açıkçası. Askerden sonra düzenli bir iş inş :)

Hayırlı olsun arkadaşım, biz ne kadar anlatsakta en iyi sen yaşayarak göreceksin. İyi çalışmalar...

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. bir kaç yıl özelde işi öğrenip, tecrübe kazanıp KPSS'yle İzmir'e atanma gibi planlarım var. Elektrik mühendislerinin devlette durumu nedir?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri