Şansımansız 248 Mph 399Km/S

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Koenigsegg firmasının yeni tasarımı ile şansımansız (dişli kutusuz) 248 Mph hız yaptığını vaad ediyor!

Son düzenleme:
Videoyu şu an izleyemedim ama şanzumansız motor direkt şafta ve tekerlekleremi akuple?

Bağlantım düzgün olduğunda videoyu izleyeceğim.

Videoyu şu an izleyemedim ama şanzumansız motor direkt şafta ve tekerlekleremi akuple?

Bağlantım düzgün olduğunda videoyu izleyeceğim.

Klasik pistonlu motora sahip yalnız valfleri şaftsız elektrikli solenoid kontrollü!

olabilir mantıklı hemde daha verimli olur yağ pompasıda öyle olsa manyak olurdu.

Aslında buradaki sistem yeni bir şey değil. Tüm otomatik vitesli araçlarda bulunan bir sistem.
. Arada bulunan statorun dönüşü kontrol edilerek moment artımı sağlanıyor. Bu araçta motor krankına bağlı bir elektrik motoru mevcut. Bu motor aynı zamanda marş motoru ve jeneratör olarak görev görüyormuş.

Bu yapışmaz kek kalıbını görünce ben de tork konvertörüne benezettim ama yeni bir şey değil firma neden bilinen bir seye farklı isim olarak sürsün ki?

Adamlar aradaki ki vites kutusunu kaldırmak için elektrik motoru, alternatör ve çekiş sistemleri ile taklalar atmışlar. Elektronik kısım arıza yapsa yolda kalır..

Adamlar aradaki ki vites kutusunu kaldırmak için elektrik motoru, alternatör ve çekiş sistemleri ile taklalar atmışlar. Elektronik kısım arıza yapsa yolda kalır..
Yapmayın Allah (c.c) aşkına elektronik sistemler yeni değil, kadlı ki artık sürücüsüz yollara bırakacak kadar ilerlemiş gelişmişken canımızı emanet ediyoruz sanırsın ki Galilei zamanındayız!

Adamlar boş durmuyor! Firma yakın zamanda bir başarıya daha imza attı, belki de son zamanlarını yaşayan içten yanmalı motordan böylesine küçük hacimden 600HP (beygir gücü) elde ettiler! Bu arada bu açtığım konuyu unutup sosyal medyada çevreme paylaşım yapmıştım, bir sebepten gördüm ekleyeyim.
İnsan ister istemez merak ediyor daha önce neden bunları düşünen çıkmadı?
Tabi Mazdanın bence devrimsel Skyactiv başarısı da yadsınamaz.

Liste: www.youtube.com/watch?v=8rP7D60e2Wo&list=PLUv0rkBlBDuIvfVOfSBlhKnCXCdIGL6u4

Son düzenleme:
Bu arada bu supapsız motoru da unutmayalım. hazır yeri gelmişken. :)

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri