Şalter

Mutlusan 25a x 250v monofaze şalter, kablosunu değiştireyim dedim yayında problem olduğunu fark ettim. Değiştirmek istedim, aklıma şu takıldı otomat 40amper iken bu niye 25a ?

Şalter in amperi önemli mi ki? Belki mcbler de sorun çıkarsa buradan keserim elektirigi aklındayım. Kakr, otomat değerleri yüksek bu 25a önemi var mı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mutlusan 25a x 250v monofaze şalter, kablosunu değiştireyim dedim yayında problem olduğunu fark ettim. Değiştirmek istedim, aklıma şu takıldı otomat 40amper iken bu niye 25a ?

Şalter in amperi önemli mi ki? Belki mcbler de sorun çıkarsa buradan keserim elektirigi aklındayım. Kakr, otomat değerleri yüksek bu 25a önemi var mı?
Otomatların kısa devre kesme kapasitesi maksimum 10kA'e kadar. Şalterlerde ise bu değer daha fazla. Kabloya göre devre kesici seçimi, akıma göre de kablo seçimi.

Elektrik konusunda bir eğitim aldınız mı ? Kullandığınız terimler çok kötü .
Otomatların kısa devre kesme kapasitesi maksimum 10kA'e kadar. Şalterlerde ise bu değer daha fazla. Kabloya göre devre kesici seçimi, akıma göre de kablo seçimi.
Otomat diye de şalter diye de bir elektriksel malzeme yok nevzat kardeşim. Her malzemenin bir ismi ve bir soyismi var literatürde. Kıç cebinde pense ve tornavida ile gezen mahalle elektrikcisinden biraz farkın olmalı teknik eleman olarak .

Son düzenleme:
Şöyle olsun,

Şalter, termik şalter vb, çeşitliliği olduğu için, Mutlusan "25amper 250v şalter" Terimi aklımda olmadığı için belirtemedim.
Ürünün üstünde şalter yazıyor tıktak yazıyor olsaydı tıktak derim.
Otomat= minyatür devre kesici kitabına bakmadım.
Screenshot_2023-03-20-19-28-11-605-edit_com.dmall.mfandroid.jpg

Hocam görseli belirttim. Bu ne diye geçiyor tam bilmiyorum.

Elektrik konusunda bir eğitim aldınız mı ? Kullandığınız terimler çok kötü .

Otomat diye de şalter diye de bir elektriksel malzeme yok nevzat kardeşim. Her malzemenin bir ismi ve bir soyismi var literatürde. Kıç cebinde pense ve tornavida ile gezen mahalle elektrikcisinden biraz farkın olmalı teknik eleman olarak .
Mcb-mccb. Öyle cevap verdi diye anlayacağı dilden ben de öyle şekilde cevap verdim. Bilmediğimden öyle demedim abi.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri