Arkadaşlar evim trafoya yakın bu akşam bir şey fark ettim 23.20 civarı odamdı ki yuvarlak florans pır pır yani kıpırdanmaya başladı genelde böyle oluyor hissettim olacağını artık 2-3 dk sonra daire kapı girişinin yanındaki sigortalar takır takır atı ama elektrikler gitmedi garip bir durum sanki bütün sigortaları hızlıca indirip kaldırıyormuşsunuz gibi patlama sesi gibi bir şey ne yapacağımı hiç bilmiyorum elektrikçiler sorun göremedi... Genelde gece o saatlerde başıma geliyor bu olay artık tahminim trafodan olabilir ne yapabilirim? Medaş Mepaş bakıyor şebekeye?
Nötr gevşemesi problemi olabilir. Tesisatınız bir fazlı mı üç fazlı mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hocam elektrikçiler baktı herhangi bir gevşeme falan olabilir gibisinden ama yok dediğim gibi son 3 gündür aynı saatlerde geliyor bu olay başıma elektronik cihazlarıma bir şey olacağından korkuyorum... Faz konusunda bilgi yok pek anlamam bu işlerden sizden sorun hk. bilgi almak için yazıyorum bina yeni 2 yıllık...

sadece sizde mi bu durum oldu ?
diğer daire sahiplerin durum ?

Sadece bizde hocam bu durum başka dairelerde yok onların sadece gece holü lambaları patlıyormuş bizimkinin biride patladı.
Bugün inşaatı yapan firmayı aradım yönlendirdiler sayaç ın olduğu yerde gevşeklik olabilir dediler, yada beyaz eşyalarınızda bir sıkıntı olabilir dediler inşaatın elektrikçiside gelip kontrol edecek.

Arkadaşlar sorun çözüldü uzun zaman oldu ama yazmayı unuttum. Ev sahibi yüzünden 10 gün falan bu sorunla uğraştım! Elektrikçiye 50 lira para vermemek için sözde elektrikten anlayan tanıdıklarını getirdiler hep sorunu çözemediler!

En sonunda ben çağırdım aşağıda enerji odasında sayaç saatinin fazı ya da nötrü gevşek takılmış mavi kablo kömür gibi yanmış ondan dolayı asma tavandaki ledler falan ara ara çata pat gibi patlıyordu. Eve 220 W yerine 380 falan fazla akım gelmiş elektrikçi öyle demişti. Allah tan ev sahibinin ankastre fırının saati haricinde eşyalarıma bir zarar gelmedi...

Arkadaşlar sorun çözüldü uzun zaman oldu ama yazmayı unuttum. Ev sahibi yüzünden 10 gün falan bu sorunla uğraştım! Elektrikçiye 50 lira para vermemek için sözde elektrikten anlayan tanıdıklarını getirdiler hep sorunu çözemediler!

En sonunda ben çağırdım aşağıda enerji odasında sayaç saatinin fazı ya da nötrü gevşek takılmış mavi kablo kömür gibi yanmış ondan dolayı asma tavandaki ledler falan ara ara çata pat gibi patlıyordu. Eve 220 W yerine 380 falan fazla akım gelmiş elektrikçi öyle demişti. Allah tan ev sahibinin ankastre fırının saati haricinde eşyalarıma bir zarar gelmedi...
Abi en başından dedik nötr de sorun olabilir baktir diye..geçmiş olsun

kardeş açık bir şekilde yazmıyorsun ki, "elektrikçi değil tanıdıklara baktırdım diye", kaç tane yazı var nötr hattından dolayı olabilir diye, baştan okuya okuya geliyordum sonda ben de gene yazacaktım kablolarda gevşeklik vardır diye

kardeş açık bir şekilde yazmıyorsun ki, "elektrikçi değil tanıdıklara baktırdım diye", kaç tane yazı var nötr hattından dolayı olabilir diye, baştan okuya okuya geliyordum sonda ben de gene yazacaktım kablolarda gevşeklik vardır diye
Ev sahibinin cinsliği işte...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri