Şönt reaktör ve enduktif yük sürücüsü hk.

telemcii

Üye
Merhaba arkadaşlar bir kompanzasyon panomuz var.yaz olduğu için tüketim olmuyor öyle ki,t3 fazı 50w harcama yapıyor, grup arge akıllı röle ve enduktif yük sürücü , şönt reaktör var.sorun şu ki enduktif değerim 17.5, kapasitif değerim yuzde 10 civarında herhangi bir algılama yapmıyor kontaktorler .
Enduktif değeri nasıl düşürebilirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Akım trafonun akım algılama sınırı altındaki
akımda,röle algılama yapmadığı için,röle re-
aktör sürmez.8.8.0 değerinden yararlanarak
sabit reaktör bağlamanız gerekir.Endüktif
değeri değil,kapasitif değeri nasıl düşürü-
rüm demek istiyorsunuz heralde.Endüktif
değeri düşürmek için ise,devreye omik yük
bağlamanız gerekir.

Yok Sami ağabey enduktif değer yüksek çıkıyor,0.50 kvar kondansatörün bir tanesini direk bağladım.yani roleden çıkartıp direk faz verdim.
Grup ARGE yetkilisi böyle yap dedi.
Akım trafonun akım algılama sınırı altındaki
akımda,röle algılama yapmadığı için,röle re-
aktör sürmez.8.8.0 değerinden yararlanarak
sabit reaktör bağlamanız gerekir.Endüktif
değeri değil,kapasitif değeri nasıl düşürü-
rüm demek istiyorsunuz heralde.Endüktif
değeri düşürmek için ise,devreye omik yük
bağlamanız gerekir.

Gruparge güzel bir cihaz çalıştığım fabrikaya da kurdurdum bu hafta eğer akım trafonuz yüksekse çekilen akım ı hissetmeyecektir bu nedenle röle devreye girmez 5.80 ve 8.80 sayaç değerlerinden 1 saatlik endüktif ve kapasitif tüketim oranına göre devreye sabit kondansatör veya şöntrektör bağlanmalı.

Gruparge güzel bir cihaz çalıştığım fabrikaya da kurdurdum bu hafta eğer akım trafonuz yüksekse çekilen akım ı hissetmeyecektir bu nedenle röle devreye girmez 5.80 ve 8.80 sayaç değerlerinden 1 saatlik endüktif ve kapasitif tüketim oranına göre devreye sabit kondansatör veya şöntrektör bağlanmalı.
Bakalım pazartesi belli olacaktır

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri