ıspsoft usb sorunu??

Elektrsis

Üye
kolay gelsin arkadaslar ıspsoft ta usb baglantısında sorun yasıyorum yardımcı olabikecek var mıdır??

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
kolay gelsın dop b,ss2 plc ıle usb baglantı kurdum wplsoft ile herhanfi bir sıkıntı olmadan haberlesme kurabiliyorum fakat ısp ile bazen baglanıyor bazen baglanmıyor ama direk plc ye rs 232 ıle baglandığım zaman sorun yaşamıyorum simdi ısp 3.4 indiriyorum

bunun birkaç nedeni olabilir bende bazen aynı sprunu yaşıyorum.
1-kullandığınız çeviricinin driveri sisteminizle tam uyumlu olmayabilir buda bazen kopmalara neden olabilir.
2-kullandığınız çevirici aşırı ısındığı zaman bağlantıyı kendisi kesebiliyor benim başıma geldi
3-Kullandığınız COMMGR programını güncelleyin veya sitesinden en son sürümü indirip kurun
4-Bende deltanın kendi programlama kablosu var kendinden usb girişli onu aldım kullanıyorum bu kabloyla henüz kopma yaşamadım tavsiye ederim.

simdi commgr nın en son surumunu kurdum hala aynı dediğim gibi wpl de sorun yasamıyorum. bnm yaptıgm baglantı pc den hmı ye usb , hmııden plcye rs232. kabloda sorun olma ihtimali cok düşük gibi geliyor bana. başka önerebileceğiniz bişey yok mu?

yanlış seçim yapmışsınız.
RS232/422/485 seçmelisiniz.

Add tıklayın hiçbirşeyi değiştirmeden sadece COMPORT bölümünden çevirici cihazın COM giriş numarasını seçin ve Auto-detect yazısına tıklayın program PLC bulunca Succend diye bir mesaj gelecek tamam deyin ve oto ayarı kaydedin.
ISPsoft programında Comminication sekmesinden aayrlaığınız COMMGR ayarının adını seçin tamam deyip bağlanın sorun olmayacaktır.

NOT= COMMGR de başka ayarlı bir configürasyon varsa onları silin sadece kullanacağınız ayar şekli kalsın.

Ama ben cevirici cihaz kullanmıyrun benim baglantım usb. Rs 232 hmıden plc ye bağladım hmıye ise ben usb ile bağlanıyorum

ben plc ye rs 232 ile zaten bağlanabiliyorum benim sorunum araya hmı koyunca usb bağlantısı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben yanlış anlamışım kusura bakmayın.
işletim sisteminiz nedir?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular