ısıtıcılar nasıl çalışır

dagranz

Üye
Merhaba ben bir deney düzeneği için ısıtıcı kullanmak istiyorum ve bunun için aynı marka 8 adet pil ve 2 adet 4 lü pil yatağı aldım ve bunları paralel bağladım yani 6v ve 8Ah (eğer her bir pil 1.5v ve 1Ah ise) değer elde ettim şimdi eğer ben bunların artı ve eksisini bir metal parçasına bağlarsam piller patlar mı veya bir problem çıkar mı çünkü denediğim zaman artı ve eksi kablolarda ani bir yanma gibi bir şey oldu

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Metal iletkendir ve pilleri kısa devre eder ısıtıcılar da kullanılan teller özel teldir normal demir değildir bu telleri dirncini ölçünce ohm değeri görülür telin boyuna göre ohm yükselir veya düşer bunlara elektrik verince tellerdeki ohm yani dirençten dolayı ısınır ve ısı verir https://www.elektrikrehberiniz.com/elektrik/rezistans-nedir-65083/

Hapishane usulü pil ve alüminyum folyo ile sigara yakmayı inceleyin, yine teller arasına 1 ohm direnç bağlayıp deney uğruna feda edebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,803
Son üye
ERSEDAT

Yeni konular

Geri