ısıtıcı yapımı

WattMan

Üye
Malûm kış geldi havalar iyice soğudu !
Bakımı ustlendigim 4 adet daha 2 aylık sokak köpeği bakıyorum Anneleri gözümun önünde araba tarafından ezildi ve hayatını kaybetti , bu yakışıklılar için 200w lik bir ısıtıcı yapmayı planlıyorum, buz dolabı boyutlarında bir yuva inşa ettim 200w yada 500w bir ısıtıcı iş görür gibi düşünüyorum.

ufo gibi yüzeyi ısıtan değilde fanlı bir sistem ile direk havayı ısıtmak istiyorum fakat uygun bir rezistans teli bulamadım

Ac voltajda calistiricam ve projeyi kendim üretmek istiyorum.

rezistans konusunda bilgilerinize ihtiyacım var , hangi reziztans kullanmam gerek uzunluğu ürünün web adresi gibi bilgilere ihtiyacım var.
Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
60-100 waatt gibi bir ampul yakın. kapalı ortamı ısıtır..

Bizde bir tane golden için yapmıştık, 2 yaşındaydı, İngiliz köpeği soğuğa dayanaklı olduğu için sadece 1 sene kullandık,
dış ortamla bağlantısını kesen basit bir yuvası olması yeterliymiş, ısıtmak zararlı bile olabilir.

Karbon film ısıtıcı
diye geçen bir ısıtıcı var, bu işler için gayet kullanışlı:
https://images.app.goo.gl/WGLdRjkWa9fptfzB6

Başka seçenek:
Elektrikli battaniye kullanıp, üzerinede battaniyeye ulaşamayacakları eski bir halı sermek olabilir.

Bu arada bildiğim kadarıyla hava üflemek omurgalı canlılar için sağlıklı değil.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri