ısıtıcı sorun

kartal21

Üye
arkadaşlar ufak bir ısıtıcım var rezistans telli ufak bir kabinin içinde. ısıtıcı termostat kontrollü resiztans telleri özel bir taşın üstünde kabloların hiç biri kabine temas etmiyor yanmaz kablo kullandım ama kontrol kalemiylen gövdeye tuttuğumda elektrik var bu neden kaynaklanıyor olabilir? çok uğraştım hiç bir neden bulamadım
porselen klmens kullandım klemensleri dışarı çıkarıp çalıştırdığında herhangi bir sorun yok. içeriye gönderdiğimdev gövdede kaçak oluşuyor kafayı yiyecem neden kaynaklanıyor olabilir sizce ? tşk ederim

arkadaşlar ufak bir ısıtıcım var rezistans telli ufak bir kabinin içinde. ısıtıcı termostat kontrollü resiztans telleri özel bir taşın üstünde kabloların hiç biri kabine temas etmiyor yanmaz kablo kullandım ama kontrol kalemiylen gövdeye tuttuğumda elektrik var bu neden kaynaklanıyor olabilir? çok uğraştım hiç bir neden bulamadım
porselen klmens kullandım klemensleri dışarı çıkarıp çalıştırdığında herhangi bir sorun yok. içeriye gönderdiğimdev gövdede kaçak oluşuyor kafayı yiyecem neden kaynaklanıyor olabilir sizce ? tşk ederim

kaç volt kaçak olduğu önemli ölçü aleti ile ölçmek gerekir

kaçak olan gövde topraklı değilse topraklama yap...

Topraklama yetersiz.

klemensi nereye bağladın nereye bağladığından çok klemensi nasıl kabinden dışarı nasıl çıkartıyosun orasını anlamadım

cvplar için saolun sorun çözüldü işyerinde direk topraktan gelen bir hat vardı onu bağladığımda sigorta attırıyordu onda herhalde sorun vardı. toprağı bağlamadığımda ise gövdede kaçak oluyordu 60v civarı başka yerde deneme yaptığımda sorun çıkmadı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri