ısıtıcı seçimi

gokan90

Üye
odama ısıtmak için bir ürün almak istiyorum fakat karar nasıl bir tip alacacağıma karar veremedim.duvar tipi seramik ısıtıcı mı yoksa elektrikli sobalardan mı alsam daha iyi ısınırım bu konuda önerilerinizi söylerseniz sevinirim.

ısıtıcı alacaksan infraned bir ısıtıcı al ama kaliteli bir ısıtıcı al çünkü markadan markayada çok farkediyor

ısıtıcı alacaksan infraned bir ısıtıcı al ama kaliteli bir ısıtıcı al çünkü markadan markayada çok farkediyor

üstadım çok merak ettim ne farkedio bu arada infrared ile oda ısıtmak komedi olur onlar quartz rezistanslı ısıtıcılar infraret ile quartz arası farkı tartışmak istemiyorum ben kendi odamda geleneksel 3 kademeli bi ısıtıcı kullanıyorum
geçeçen ay 134 tl fatura ödedim tabi :)

birde mirosta sinbo konveksiyonel ısıtıcı var şu anda indirimde işe yarar mı?
ikincisi infraned ısıtıcılar sadece karşısındakini ısıtıyor diye biliyorum doğru mu*

abi klima ço pahalı kendi odama alacağım zaten

birde mirosta sinbo konveksiyonel ısıtıcı var şu anda indirimde işe yarar mı?
ikincisi infraned ısıtıcılar sadece karşısındakini ısıtıyor diye biliyorum doğru mu*

ustam sadece karşındakini ısıtmak komedi bu ısı oraya nasıl ulaşıo buradan anldığım havayı ısıtmaz az yakar bekle az yakar rezistansların güçleri bellidir bir ortamı ısıtmak için kullanacağın güçte bellidir sadece kendin için uygun olanını sececeksin o kadar

bende odamda 2 kademeli 800 ve 1600 w değerlerde ihlas marka ısıtıcı kullanıyorum gecede 2 şer saat arala 20 dk falan çalıştırıyorum. odamın kapısı kapalı bilgisayarın kasası ve monitöründe sıcaklık yaydığını düşünürsek uzun kollu kazakla rahatca oturuyorum ve aylık faturamda 22,00 25,00 tl arasında gelio

Selamun aleyküm
Isıtıcılara güç olarak hesap edilirse ne elektik kullandığı ve de ne kadar ısıtma yaptığı incelenir.
Ancak Bir oda ya da mekanın ısınması bazir bir zaman ister. Isınma sadece havaın ısınması değil ısınan havnın duvarları da ısıtmasıdır. Havası sıcak ve duvarları soğuk bir yerin insan ısınmasına yeter olduğu belirli değildir. İnsan hem hava ile konveksiyonel hem de duvarlar ile ışınımsal ısı transferi içindedir. Duvarlar soğuksa ışınımla verdiği ısı kaybı olur bu kayıp da konveksiyonel faydadan fazla olursa üşüyebilir. İnfrared ısıtıcı ise muhtemelen yoğun olarak ışınım yapıyor ve de size yöneldiğinde duvarlara doğru olan kaybı karşılayıp ısıtma etkisi oluşturuyor; belki duvarların ısına gereksinimi olmadan ısıtması ile en hızlı ısıtma etkisi oluşturabilir.
İnfrared ısıtıcılarda isim de akla getirebildiği gibi belirli bir sıcaklık ve de parlaklığında ışınım değişiyordur. Markadan markaya değişir diyen arkadş belki ışınımının miktarının değişebildiğini iletmek istemiştir. Toplam ısı değişmese de direk hissedilir ısı ışınıma bağlıdır.
Hayırlı günler dilerim.

arkadaşım elektrikle ısınmak palı iştir o kaç wat bu kaç wat araştırmaya gerek yok tüm ısıtıcılar belli wat arasıdır hilla elektrikle ısınacagım dersen benim tavsiyem yaglı radyatör zas zası üreten firma arçelige de yaglı radyator üretiyor 12 veya 24 dilimlisi tavsiyem çünkü fişe tak derecesini ayarla istersen seyhate çık fişin güzel oturduguna dikkat et o kadar hayatın malın canın emniyet altında saymakla bitmez
1.emniyetli
2.yagın çıkarmaz digerleri düşerse yangın çıkarabilir emniyete güvenme
3.çok uzun ömürlüdür 7 sülalene yeter
4.çocuk odasında güvenle kullanabilirsin diger cam ısıtıcılarda bunu yapamazsın
5.işin bittiginde istedigin yere kalırıp koyabilirsin diger ısıtıcılarda cam kırımasına dikkat etmelisin
6.saglık 48 dereceden yukar ısıtılan bir hava insan için saglıklı degildir havanın içinde oksijen diye bir şey kalmaz yanmış bir hava solumak ileride saglık sorunu yaratır örnek yattıgın odada gıtlagın kurumaya başlar yanmış bir hava soludugun için

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri