ıp kameraya acces point bağlama

bunun mantığı nasıl?? acces pointler hangi marka olmalı... 2 3 köye kurulum yapacağım.. bu şekilde olsun istiyorum elektrik sıkıntısı yok..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..kablolu ahd ıp kamera kurdum fakat, ıp kameraya acces point bağlamadım hiç...

acsess point cihazının ip adresini kameranın ip adresi ile eşleştireceksin, mesala 192.168.2.xxx
burada dikkat edeceğin husus Elle ip tanımlayacaksın DHCP (otomatik) ile ip alamazsın.
sonra sırasıyla ip kameraya enerji verip , lan portunu acsess pointe gireceksin. diğer acsess pointide NVR cihazına bağlayacaksın.veya switch varsa ona.
bir problemde delay olması bağlantı hızın çok düşerse görüntü kaybı yaşarsın yada görüntüler geç gelir.

illa internet olmak zorundamı? swich yada cihaza giren acces pointtin ıp adresi ne olacak hocam? ayrıca acces point öneriniz nedir??.. birde size zahmet paintte şema ile belirtebilirmisiniz..

kameralar ayrı ayrı 100-150 m metre mesafe var

Ekli dosyalar

• köyyy.jpg
    köyyy.jpg
    41.8 KB · Görüntüleme: 86
illa internet olmak zorundamı? swich yada cihaza giren acces pointtin ıp adresi ne olacak hocam? ayrıca acces point öneriniz nedir??.. birde size zahmet paintte şema ile belirtebilirmisiniz..

burada sana tavsiyelerim,
1-birbirine yakın olan kameraları bir switch ile birleştir.90-100mt cat6 kullanabilirsin (kaliteli olacak kablo)
2- Acsess Point (AP) ile çalışabilir lakin, band genişliği yani data transferi için gereken alan yeterli olurmu ? bilemiyorum.
3- Bu tarz bağlantıların için verici-alıcı anten sistemli özel cihazlar kullanılır(profesyönel) 1000mt lik olanları yaklaşık 120$ idi .
4- denemek istersen 5 GHZ bandını kullanan AP ile denemelisin.(TP-LINK AP CPE510 WRL 300MBPS 5GZ OUTDOOR ACCESS POINT)

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri